Արցախի Հանրապետության Ազգային ժողովի նախագահ Արթուր Թովմասյանն աշխատանքային ընդլայնված խորհրդակցություն է հրավիրել
26 օգոստոսի 2022
Օգոստոսի 26-ին Արցախի Հանրապետության Ազգային ժողովի նախագահ Արթուր Թովմասյանը խմբակցությունների ղեկավարների, հանձնաժողովների նախագահների և աշխատակազմի պատասխանատուների մասնակցությամբ  աշխատանքային ընդլայնված խորհրդակցություն է հրավիրել։
Խորհրդարանի  ղեկավարը խոսել է սեպտեմբերի 2-րդ կեսին  նախատեսվող Արցախի Հանրապետության  և Հայաստանի Հանրապետության միջխորհրդարանական նիստ գումարելու և օրակարգ ձևավորելու մասին։
Ձևավորվող օրակարգում կընդգրվեն արցախյան հիմնախնդրին և անվտանգությանը վերաբերող հարցեր։
Քննարկվել է նաև ԱՀ ԱԺ 7-րդ գումարման 6-րդ նստաշրջանի բացման նախապատրաստական աշխատանքների ընթացքը։
Խորհրդակցությանը անդրադարձ է կատարվել  Ազգային ժողովի հինգ խմբակցությունների նախաձեռնությամբ սեպտեմբերի 2-ին՝ ժամը 19:00 –ին, Վերածննդի հրապարակում Արցախի Հանրապետության հռչակմանը նվիրված հանրահավաքի կազմակերպմանը։

August 26, the Republic of Artsakh NA President, Artur Tovmasyan, convened an extended working meeting with the participation of the heads of the factions, the chairs of the committee and chief staff officials.
The Head of the Parliament spoke about convening the inter-parliamentary sitting of the Republic of Artsakh and the Republic of Armenia scheduled for the second half of September and forming an agenda.
The emerging agenda will include issues related to the Artsakh problem and security.
Preparation for the opening of the 6th session of the 7th convocation of the National Assembly of Artsakh was also discussed.
Reference was made to the initiative of the National Assembly five factions, on organizing a rally dedicated to the declaration of the Republic of Artsakh, on September 2 at 19:00 at the Renaissance Square.