Հունիսի 29-ին ԱՀ ԱԺ քարտուղարության պետ Անահիտ Քոչարյանի նախաձեռնությամբ կազմակերպվել է փորձի փոխանակման դասընթաց քարտուղարության աշխատակիցների համար:
Հայկական բարեգործական ընդհանուր միության «Սովորիր և վաստակիր» ծրագրի շրջանակներում մեկնարկել է նոր նախագիծ՝ «Ուժեղացնելով Արցախի պետական հատվածի կարողությունները ճգնաժամային իրավիճակներում», որը նպատակ ունի դասընթացների, խորհրդատվությունների և քննարկումների միջոցով աջակցել Արցախի Հանրապետությանը՝ առավել արդյունավետ դարձնելով հնարավոր ճգնաժամային իարավիճակներում պետական կառավարման աշխատանքը:
Հունիսի 21-24-ը Երևանում կազմակերպվել է աշխատաժողով «Արցախ. գործելով անորոշության պայմաններում» թեմայով: Աշխատաժողովին մասնակցել են պետական ծառայողներ Արցախի տարբեր գերատեսչություններից, այդ թվում՝ 4 գլխավոր մասնագետ խորհրդարանից:
ԱՀ ԱԺ քարտուղարության գլխավոր մասնագետ Նանար Առստամյանը երկօրյա դասընթացների իր փորձով կիսվել է գործընկերների հետ: Ներկայացվել է սցենարների մշակման մեթոդաբանությունը՝ ճգնաժամային իրավիճակներում:

29-го июня по инициативе начальника секретариата Национального собрания Анаит Кочарян был организован курс по обмену опытом для сотрудников секретариата.
В рамках программы Армянского всеобщего благотворительного союза "Обучайся и зарабатывай" стартовал новый проект "Усиливая способности государственного сектора Арцаха в кризисных ситуациях", цель которого - посредством проведения курсов, совещаний и обсуждений содействовать Республике Арцах, способствуя более эффективной работе по государственному управлению в возможных кризисных ситуациях.
С 21-го по 24-ое июня в Ереване был организован семинар на тему "Арцах: действуя в условиях неопределенности". В семинаре приняли участие государственные служащие из разных ведомств Арцаха, в том числе 4 главных специалиста из парламента.
Главный специалист секретариата НС Нанар Арустамян поделилась своим опытом двухдневных курсов с коллегами. Была представлена методология разработки сценариев в кризисных ситуациях.