Հունիսի 29-ին ԱՀ Ազգային ժողովի նախագահ Արթուր Թովմասյանը հրավիրել է աշխատանքային խորհրդակցություն։ Ներկա էին մշտական հանձնաժողովների նախագահները, խմբակցությունների ղեկավարները և աշխատակազմի պատասխանատուները։
Քննարկվել են հունիսի 30-ին կայանալիք ԱԺ հերթական նիստի օրակարգի հարցերը։
Ազգային ժողովի 7-րդ գումարման 5-րդ նստաշրջանի օրակարգի պարտադիր քննարկման ենթակա հարցերից հունիսի 30-ին գումարվող նիստի օրակարգում ներառվել են Արցախի Հանրապետության նախագահի 2021 թվականի գործունեության միջոցառումների ծրագրի ընթացքի, արդյունքների և 2022 թվականի գործունեության միջոցառումների ծրագրի վերաբերյալ հաղորդումը և Արցախի Հանրապետության 2021 թվականի պետական բյուջեի կատարման մասին հաշվետվությունը։
Նիստի օրակարգում ընդգրկվել են նաև գլխադասային հանձնաժողովի կողմից դրական եզրակացություն ներկայացրած 2 տասնյակից ավելի օրենքների նախագծեր։
Նիստը կամփոփվի ԱՀ նախագահին և Կառավարության անդամներին ուղղված հարցերով ու պատգամավորական հայտարարություններով։
Խորհրդակցության ավարտին Ազգային ժողովի նախագահ Արթուր Թովմասյանը հայտարարել է, որ հունիսի 30-ին՝ ժամը 11։00-ին, տեղի կունենա ԱՀ ԱԺ հերթական նիստը։

June 29, the Head of the National Assembly of the Republic of Artsakh, Artur Tovmasyan convened a working consultation. The chairmen of the standing committees, the heads of the factions and the heads of the staff were present.
The issues of the agenda of the regular sitting of the National Assembly to be held on June 30 were discussed.
Among the issues to be discussed on the agenda of the 5th session of the 7th convocation of the tNational Assembly, the Artsakh Republic President's 2021 activity program, the report on the program of activities for 2022 and the report on the implementation of the state budget of the Republic of Artsakh for 2021 are included in the agenda of the June 30 sitting.
More than 2 dozen draft laws submitted by the Head Committee with a positive conclusion are also included in the agenda of the sitting.
The sitting will be summed up with questions addressed to the President of the Republic of Artsakh, members of the Government and parliamentary statements.
At the end of the consultation, the Head of the National Assembly, Artur Tovmasyan stated that the next sitting of the National Assembly of the Republic of Artsakh will take place on June 30, at 11:00.