ԱՀ ԱԺ գիտության, կրթության, մշակույթի, երիտասարդության և սպորտի հարցերի մշտական հանձնաժողովի նիստ
Հունիսի 28-ին ԱՀ ԱԺ գիտության, կրթության, մշակույթի, երիտասարդության և սպորտի հարցերի մշտական հանձնաժողովը նիստ է հրավիրել։
Օրակարգում ««Զինվորական ծառայության և զինծառայողների կարգավիճակի մասին» օրենքում փոփոխություններ ու լրացում կատարելու մասին» օրենքի նախագծի քննարկման հարցն էր։
Նախագծի հիմնավորումը ներկայացրել է ԱՀ ԿԳՄՍ նախարար Անահիտ Հակոբյանը։
Պատգամավորների կողմից օրենքի նախագծի վերաբերյալ նոր առաջարկներ են հնչել,և հեղինակի կողմից այն հետ է վերադարձվել ՝լրամշակման նպատակով։
Նիստին ներկա էին ԱԺ պաշտպանության, անվտանգության և օրինապահպանության հարցերի մշտական հանձնաժողովի նախագահ Սեյրան Հայրապետյանը, ԱՀ ԿԳՄՍ փոխնախարարներ Հասմիկ Մինասյանը և Իվան Պողոսյանը։

Artsakh Republic NA Standing Committee on Science, Education, Culture, Youth and Sports Sitting
June 28, the NA Standing Committee on Science, Education, Culture, Youth and Sports convened a sitting.
The issue of discussing the draft law "On Making Amendments and Addenda to the Law”Օn Military Service and Status of Servicemen”" was on the agenda.
Minister of Education and Science of the Republic of Artsakh, Anahit Hakobyan, presented the justification of the project.
New offers on the draft were made by the deputies and it was returned by the author for amendment.
The Chairman of the NA Standing Committee on Defense, Security and Law Enforcement, Seyran Hayrapetyan, was present at the sitting, Deputy Ministers of Education and Science of the Republic of Artsakh, Hasmik Minasyan and Ivan Poghosyan.