Հունիսի 24-ին ԱՀ ԱԺ գիտության, կրթության, մշակույթի, երիտասարդության և սպորտի ու պաշտպանության, անվտանգության և օրինապահպանության հարցերի մշտական հանձնաժողովները կազմակերպել են համատեղ քննարկում։
ԱԺ գիտության, կրթության, մշակույթի, երիտասարդության և սպորտի հանձնաժողովի նախորդ նիստում առաջարկվել էր ««Կրթության մասին» օրենքում լրացումներ և փոփոխություններ կատարելու մասին» և «« Զինվորական ծառայության և զինծառայողի կարգավիճակի մասին» օրենքում փոփոխություն և լրացում կատարելու մասին» օրենքների նախագծերը լրամշակման նպատակով հետ վերադարձնել։
Այսօրվա համատեղ քննարկման արդյունքում որոշվել է ««Կրթության մասին» օրենքում լրացումներ և փոփոխություններ կատարելու մասին» օրենքի նախագիծը թողնել լրամշակման փուլում, իսկ «« Զինվորական ծառայության և զինծառայողի կարգավիճակի մասին» օրենքում փոփոխություն և լրացում կատարելու մասին» օրինագիծը քննարկել գլխադասային՝ ԱԺ գիտության, կրթության, մշակույթի, երիտասարդության և սպորտի հանձնաժողովի հերթական նիստում։

June 24, the NA Standing Committees on Science, Education, Culture, Youth, Sports and Defense, Security and Law Enforcement organized a joint discussion.
It was proposed at the previous sitting of the NA Committee on Science, Education, Culture, Youth and Sports to return the draft laws "On Making Amendments to the Law "On Education"" and "On Making Amendments to the Law "On Military Service and the Status of Servicemen"" for further amendment.
As a result of today's joint discussion, it was decided to leave the draft law "On Making Addenda and Amendments to the Law "Օn Education"”at the amendment stage and to discuss the bill "On Making Amendments and Addenda to the Law "Օn Military Service and the Status of Servicemen”" at the regular sitting of the NA Committee on Science, Education, Culture, Youth and Sports.
The Minister of Education and Science of the Republic of Artsakh, Anahit Hakobyan and Advisor to the President of the Republic of Artsakh, Armen Sargsyan, were present at the discussion.