Հունիսի 21-ին ԱՀ ԱԺ նախագահ Արթուր Թովմասյանը հրավիրել է աշխատանքային խորհրդակցություն։
Այցի շրջանակներում ԱԺ նախագահը հանդիպումներ է ունեցել հայ համայնքի ներկայացուցիչների, CCAF-ի համանախագահներ Արա Թորանյանի և Մուրադ Փափազյանի, ֆրանսիական քաղաքական գործիչների և տեղական ինքնակառավարման մարմինների ներկայացուցիչների, Արցախ- Ֆրանսիա բարեկամական շրջանակի նախագահ Ֆրանսուա Պուպպոնիի և Ատլետիկայի Հայաստանի ֆեդերացիայի նախագահի հետ։
Հանդիպումների ընթացքում քննարկվել են համատեղ նոր ծրագրեր, նախանշվել դրանց իրագործման ուղիները։
Խորհրդակցությանը Լիբանան և Կիպրոս կատարած այցի մասին հակիրճ հաշվետվությամբ հանդես է եկել «Հայ հեղափոխական դաշնակցություն» խմբակցության ղեկավար Արթուր Մոսիյանը։
Նա շեշտել է, որ հագեցած հանդիպումների ընթացքում քննարկվել են ծրագրեր՝ հետագա համագործակցության համար։ Այս առումով Ա․ Մոսիյանը հատկապես կարևորել է օտարերկրյա քաղաքական գործիչների հետ հանդիպումները։

Председатель Национального собрания Артур Товмасян созвал рабочее совещание
В рамках визита председатель НС провел встречи с представителями армянской общины, сопредседателями CCAF Ара Тораняном и Мурадом Папазяном, политическими деятелями и представителями органов местного самоуправления, председателем Круга дружбы "Арцах-Франция" Франсуа Пуппони и президентом Федерации атлетики Армении.
В ходе встреч были обсуждены новые совместные программы, обозначены пути их реализации.
Во время встречи с кратким докладом о визите в Ливан и Кипр выступил руководитель фракции «Армянская революционная федерация "Дашнакцутюн"» Артур Мосиян.
Он подчеркнул, что в ходе насыщенных встреч были обсуждены программы в рамках дальнейшего сотрудничества. В этом контексте Артур Мосиян в особенности отметил встречи с зарубежными политическими деятелями.