Հունիսի 21-ին ԱՀ ԱԺ նախագահ Արթուր Թովմասյանը հրավիրել է աշխատանքային խորհրդակցություն։
Այցի շրջանակներում ԱԺ նախագահը հանդիպումներ է ունեցել հայ համայնքի ներկայացուցիչների, CCAF-ի համանախագահներ Արա Թորանյանի և Մուրադ Փափազյանի, ֆրանսիական քաղաքական գործիչների և տեղական ինքնակառավարման մարմինների ներկայացուցիչների, Արցախ- Ֆրանսիա բարեկամական շրջանակի նախագահ Ֆրանսուա Պուպպոնիի և Ատլետիկայի Հայաստանի ֆեդերացիայի նախագահի հետ։
Հանդիպումների ընթացքում քննարկվել են համատեղ նոր ծրագրեր, նախանշվել դրանց իրագործման ուղիները։
Խորհրդակցությանը Լիբանան և Կիպրոս կատարած այցի մասին հակիրճ հաշվետվությամբ հանդես է եկել «Հայ հեղափոխական դաշնակցություն» խմբակցության ղեկավար Արթուր Մոսիյանը։
Նա շեշտել է, որ հագեցած հանդիպումների ընթացքում քննարկվել են ծրագրեր՝ հետագա համագործակցության համար։ Այս առումով Ա․ Մոսիյանը հատկապես կարևորել է օտարերկրյա քաղաքական գործիչների հետ հանդիպումները։

The Head of the Parliament presented the results of his recent visit to France.
Within the framework of the visit, the NA President had meetings with the representatives of the Armenian community, CCAF Co-Chairs Ara Toranyan and Murad Papazyan, French politicians and representatives of local self-government bodies, the President of the Artsakh-France Friendship Circle François Pupponi and the President of the Armenian Athletics Federation.
New joint programs were discussed and the ways of their implementation were outlined during the meetings.
Artur Mosiyan, the leader of the "Armenian Revolutionary Federation" faction, made a brief report on the visit to Lebanon and Cyprus during the meeting. He highlighted that during the rich meetings the programs for further cooperation were discussed.