ԱՀ ԱԺ նախագահ Արթուր Թովմասյանի գլխավորած պատվիրակությունը հանդիպել է Կիպրոսի խորհրդարանական որոշ ուժերի հետ
01 հունիսի 2022
ԱՀ ԱԺ նախագահ Արթուր Թովմասյանի գլխավորած պատվիրակությունը հանդիպել է Կիպրոսի խորհրդարանում ներկայացված «Կանաչների կուսակցություն» և «Ընկերվարական /սոցիալիստական/ ԷՏԷՔ կուսակցություն» խմբակցությունների պատգամավորների հետ։
Քննարկվել է հարցերի լայն շրջանակ։Պատվիրակության անդամները պատասխանել են խորհրդարանականներին հուզող հարցերին։
Ընկերվարական ԷՏԷՔ կուսակցության պատգամավոր Անդրեաս Ապոստոլուն վերջերս ընդգրկվել է «Կիպրոս- Արցախ» բարեկամական շրջանակի կազմում։ Պատգամավորի այդ որոշումը ողջունել են Հայ դատի հանձնախումբը և արցախյան պատվիրակության անդամները։

Делегация во главе с председателем НС Артуром Товмасяном встретилась с представителями парламентских сил Кипра
01 июня 2022
Делегация, возглавляемая председателем Национального собрания Республики Арцах Артуром Товмасяном, встретилась с депутатами представленных в парламенте Кипра фракции «Партии зеленых» и фракции партии «Движение за социал-демократию» (ЭДЭК).
В ходе встречи был обсужден широкий круг вопросов. Члены делегации ответили на вопросы парламентариев.
Депутат фракции партии «Движение за социал-демократию» (ЭДЭК) Андреас Апостолу недавно вошел в состав круга дружбы «Кипр-Арцах». Это решение депутата приветствовали комитет Ай Дата и члены арцахской делегации.