ԱՀ ԱԺ նախագահ Արթուր Թովմասյանի գլխավորած պատվիրակությունը հանդիպել է Կիպրոսի խորհրդարանական որոշ ուժերի հետ
01 հունիսի 2022
ԱՀ ԱԺ նախագահ Արթուր Թովմասյանի գլխավորած պատվիրակությունը հանդիպել է Կիպրոսի խորհրդարանում ներկայացված «Կանաչների կուսակցություն» և «Ընկերվարական /սոցիալիստական/ ԷՏԷՔ կուսակցություն» խմբակցությունների պատգամավորների հետ։
Քննարկվել է հարցերի լայն շրջանակ։Պատվիրակության անդամները պատասխանել են խորհրդարանականներին հուզող հարցերին։
Ընկերվարական ԷՏԷՔ կուսակցության պատգամավոր Անդրեաս Ապոստոլուն վերջերս ընդգրկվել է «Կիպրոս- Արցախ» բարեկամական շրջանակի կազմում։ Պատգամավորի այդ որոշումը ողջունել են Հայ դատի հանձնախումբը և արցախյան պատվիրակության անդամները։

Artsakh Delegation Headed by the NA President, Artur Tovmasyan, Met with Parliamentary Forces of Cyprus
01 June 2022
The Republic of Artsakh Delegation headed by the NA President, Artur Tovmasyan, met with the deputies of the "Green Party" and "Socialist/ETEQ Party" factions represented in the Cypriot parliament.
A wide range of questions was discussed. The members of the delegation answered the questions of the parliamentarians.
Andreas Apostolou, a member of the Socialist ETEC party, was recently included in the "Cyprus-Artsakh" friendship circle.
The Armenian National Committee and the members of the Artsakh delegation welcomed the decision of the deputy.