Մայիսի 26-ին ԱՀ Ազգային ժողովի նախագահ Արթուր Թովմասյանի գլխավորած պատվիրակությանը Անթիլիասի Մայրավանքի գրասենյակում ընդունել է Ն․Ս․Տ․Տ․ Արամ Ա․ Վեհափառ Հայրապետը։
Հանդիպմանը ներկա էր Թեհրանի հայոց թեմի առաջնորդ Գերաշնորհ Տ․ Սեպուհ արքեպիսկոպոս Սարգսյանը։
Արթուր Թովմասյանը և պատվիրակության անդամները Նորին Սուրբ Օծությանն են ներկայացրել Արցախի ներկա վիճակը,ժողովրդի և իշխանությունների արդար ու անփոփոխ պահանջները։
Ողջունելով ներկաներին՝ Վեհափառ Հայրապետը հիշեցրել է, որ Մեծի Տանն Կիլիկիո կաթողիկոսությունը մշտապես կանգնած է Արցախի ժողովրդի կողքին և աջակցում է ինքնիշխանության իրավունքի կամքը արտահայտելու հարցում։
Այս առիթով Վեհափառ Հայրապետը վերահաստատել է Մեծն տանն Կիլիկիո կաթողիկոսության թեմերի և ժողովրդի ամբողջական աջակցությունը Արցախի ժողովրդին։

May 26, the delegation led by the Head of the National Assembly of the Republic of Artsakh Artur Tovmasyan, was received by the Catholicos of the Great House of Cilicia Aram I, in Mayravank (Antilias).
The meeting was attended by the Primate of the Armenian Diocese of Tehran, His Holiness Archbishop Sepuh Sargsyan.
Artur Tovmasyan and the members of the delegation presented to His Holiness the current situation in Artsakh, the just and unchangeable demands of the people and the authorities.
Welcoming those present, His Holiness reminded that the Catholicosate of the Great House of Cilicia has always been with the people of Artsakh supporting the expression of the will to sovereignty.
On this occasion, His Holiness reaffirmed the full support of the people of the Dioceses of the Catholicosate of the Great House of Cilicia to the people of Artsakh.