ԱՀ Ազգային ժողովի նախագահ Արթուր Թովմասյանի գլխավորած պատվիրակությունը հանդիպել է Մերձավոր Արևելքի Հայ Ավետարանական համայնքի հետ
26 մայիսի 2022
ԱՀ Ազգային ժողովի նախագահ Արթուր Թովմասյանի գլխավորած պատվիրակությունը, ՀՅԴ Լիբանանի կենտրոնական կոմիտեի անդամներ Հակոբ Լատոյանի և դոկտոր Էլի Թաշճյանի ուղեկցությամբ հանդիպել է Մերձավոր Արևելքի Հայ Ավետարանական եկեղեցիների միության վարչության հետ։
Հանդիպմանը ներկա էին վարչության անդամ վերապատվելիներ Հրայր Չոլաքյանը, Նշան Պագալյանը, Սելիմ Սաբունջին, պատվելիներ Ժիրայր Ղազարյանը, Սեպուհ Թերզյանը, Տաթև Պասմաջյանը, դոկտ․ Արտա Էքմեքջին և պրն Կարպիս Տեկիրմենջյանը։

Делегация во главе с председателем НС Артуром Товмасяном встретилась с Армянской Евангелической общиной Ближнего Востока
Возглавляемая председателем Национального собрания Республики Арцах Артуром Товмасяном делегация в сопровождении членов центрального комитета АРФ "Дашнакцутюн" Акопа Латояна и доктора Эли Ташчяна встретилась с членами управления союза Армянских Евангелических церквей Ближнего Востока.
На встрече присутствовали члены управления преподобные Грайр Чолакян, Ншан Пагалян, Селим Сабунджи, почтенные Жирайр Газарян, Сепух Терзян, Татев Пасмаджян, доктор Арта Экмекджи и господин Карпис Текирменджян.