ԱՀ Ազգային ժողովի նախագահ Արթուր Թովմասյանի գլխավորած պատվիրակությունը հանդիպել է Մերձավոր Արևելքի Հայ Ավետարանական համայնքի հետ
26 մայիսի 2022
ԱՀ Ազգային ժողովի նախագահ Արթուր Թովմասյանի գլխավորած պատվիրակությունը, ՀՅԴ Լիբանանի կենտրոնական կոմիտեի անդամներ Հակոբ Լատոյանի և դոկտոր Էլի Թաշճյանի ուղեկցությամբ հանդիպել է Մերձավոր Արևելքի Հայ Ավետարանական եկեղեցիների միության վարչության հետ։
Հանդիպմանը ներկա էին վարչության անդամ վերապատվելիներ Հրայր Չոլաքյանը, Նշան Պագալյանը, Սելիմ Սաբունջին, պատվելիներ Ժիրայր Ղազարյանը, Սեպուհ Թերզյանը, Տաթև Պասմաջյանը, դոկտ․ Արտա Էքմեքջին և պրն Կարպիս Տեկիրմենջյանը։

Artsakh Republic National Assembly Delegation Headed by the NA President, Artur Tovmasyan, Met with the Armenian Evangelical Community of the Middle East
The delegation Headed by the Artsakh Republic National Assembly President, Artur Tovmasyan, accompanied by the members of the ARF Lebanon Central Committee Hakob Latoyan and Dr. Eli Tashchyan met with the Armenian Evangelical Community of the Middle East.
Board members - Reverends Hrayr Cholakyan, Nshan Pagalyan, Selim Sabunji and Honorable Zhirayr Ghazaryan, Sepuh Terzyan, Tat Pasmajyan, Dr. Arta Ekmekjin and Mr. Karpis Tekirmenjyan were present at the meeting.