2022 թվականի մայիսի 20-ին Հանրապետության նախագահի նախաձեռնությամբ գումարվել է Արցախի Հանրապետության Ազգային ժողովի արտահերթ նիստ։
Օրակարգում ««Պետական պաշտոններ զբաղեցնող անձանց վարձատրության մասին» օրենքում փոփոխություններ կատարելու մասին» օրենքների նախագծերի փաթեթի քննարկման հարցն էր։
Օրենսդրական փաթեթն արտահերթ նիստում քննարկման է ներկայացրել ԱՀ ֆինանսների և էկոնոմիկայի նախարար Վահրամ Բաղդասարյանը։
Նախարարը տեղեկացրել է, որ Արցախի Հանրապետության կառավարությունը նպատակ է դրել վերանայել պետական հիմնարկների արտաբյուջետային հաշիվներ ունենալու քաղաքականությունը, դրանով ապահովելով սահմանված դեպքերում առաջացող դրամական միջոցների մուտքը պետական բյուջե և ըստ անհրաժեշտության, այդ գումարների բաշխումն պետական բյուջեից:
Հարակից զեկույցում ԱԺ ֆինանսաբյուջետային և տնտեսական կառավարման մշտական հանձնաժողովի դրական եզրակացության մասին բարձրաձայնել է Արթուր Հարությունյանը:

May 20, 2022, on the initiative of the President of the Republic, an extraordinary sitting of the National Assembly of the Artsakh Republic was convened.
Discussing a package of bills "On Making Amendments to the Law “On Remuneration of Public Officials”" was the issue of the agenda.
The legislative package was presented by Minister of Finance and Economy of the Republic of Artsakh Vahram Baghdasaryan for discussion at the extraordinary sitting.
The Minister informed that the Government of the Republic of Artsakh has set a goal to revise the policy of maintaining extra-budgetary accounts of state institutions, thereby ensuring the flow of funds to the state budget and, if necessary, distribution of this money from the state budget.
In the relevant report, Artur Harutyunyan voiced the positive conclusion of the NA Standing Committee on Budget, Financial and Economic Management.