ԱՀ Ազգային ժողովի նախագահ Արթուր Թովմասյանը հրավիրել է աշխատանքային խորհրդակցություն
Մայիսի 18-ին ԱՀ խորհրդարանի ղեկավար Արթուր Թովմասյանը հրավիրել է աշխատանքային խորհրդակցություն, որին մասնակցում էին մշտական հանձնաժողովների նախագահները, խմբակցությունների ղեկավարները և աշխատակազմի պատասխանատուները։
Քննարկվել են մայիսի 19-ին կայանալիք ԱԺ հերթական նիստի օրակարգի հարցերը։
Օրակարգում ընդգրկված են ««Պետական պաշտոններ զբաղեցրած անձանց սոցիալական երաշխիքների մասին» օրենքում փոփոխություններ և լրացումներ կատարելու մասին», ««Հարկերի մասին» օրենքում փոփոխություններ և լրացում կատարելու մասին», ««Ավելացված արժեքի հարկի մասին» օրենքում փոփոխություն կատարելու մասին» և «Սահմանապահ զորքերի մասին» օրինագծերի քննարկման հարցերը։
Նիստի օրակարգում ներառված են նաև «Արցախի Հանրապետության Մարդու իրավունքների պաշտպանի 2021թ գործունեության, ինչպես նաև մարդու իրավունքների և ազատությունների պաշտպանության վիճակի մասին տարեկան հաղորդման մասին» հարցը և պատգամավորների հայտարարություններ։
Խորհրդակցության ավարտին Արթուր Թովմասյանը հայտարարել է, որ վաղը՝ մայիսի 19-ին՝ ժամը 11։00-ին, Ազգային ժողովը գումարելու է հերթական նիստ։

May 18, the Head of the Parliament, Artur Tovmasyan, convened a working consultation which was attended by the chairmen of the standing committees, the heads of the factions and the chief staff members.
Issues of the May 19 regular sitting of the National Assembly agenda have been discussed.
The agenda includes the issues of discussion of the bills "On Making Amendments and Addenda to the Law “On Social Guarantees for Persons Holding State Positions”", "On Making Amendments and Addenda to the Law “On Taxes”", "On Making Amendments to the Law “On Value Added Tax”" and "On the Border Troops".
The agenda of the meeting also includes the "The 2021 Annual report on the activities of the Human Rights Defender of the Republic of Artsakh, as well as on the state of protection of human rights and freedoms" and statements of deputies.
At the end of the meeting, Artur Tovmasyan announced that on the following day, May 19, at 11:00, a regular meeting of the National Assembly would be held.