ԱՀ Ազգային ժողովի նախագահ Արթուր Թովմասյանը հրավիրել է աշխատանքային խորհրդակցություն
Մայիսի 18-ին ԱՀ խորհրդարանի ղեկավար Արթուր Թովմասյանը հրավիրել է աշխատանքային խորհրդակցություն, որին մասնակցում էին մշտական հանձնաժողովների նախագահները, խմբակցությունների ղեկավարները և աշխատակազմի պատասխանատուները։
Քննարկվել են մայիսի 19-ին կայանալիք ԱԺ հերթական նիստի օրակարգի հարցերը։
Օրակարգում ընդգրկված են ««Պետական պաշտոններ զբաղեցրած անձանց սոցիալական երաշխիքների մասին» օրենքում փոփոխություններ և լրացումներ կատարելու մասին», ««Հարկերի մասին» օրենքում փոփոխություններ և լրացում կատարելու մասին», ««Ավելացված արժեքի հարկի մասին» օրենքում փոփոխություն կատարելու մասին» և «Սահմանապահ զորքերի մասին» օրինագծերի քննարկման հարցերը։
Նիստի օրակարգում ներառված են նաև «Արցախի Հանրապետության Մարդու իրավունքների պաշտպանի 2021թ գործունեության, ինչպես նաև մարդու իրավունքների և ազատությունների պաշտպանության վիճակի մասին տարեկան հաղորդման մասին» հարցը և պատգամավորների հայտարարություններ։
Խորհրդակցության ավարտին Արթուր Թովմասյանը հայտարարել է, որ վաղը՝ մայիսի 19-ին՝ ժամը 11։00-ին, Ազգային ժողովը գումարելու է հերթական նիստ։

18-го мая руководитель парламента Республики Арцах Артур Товмасян созвал рабочее совещание, в котором приняли участие председатели постоянных комиссий, главы фракций, а также ответственные лица аппарата.
На совещании были обсуждены вопросы, включенные в повестку предстоящего 19-го мая очередного заседания НС.
В повестку заседания внесены законопроекты «О внесении изменений и дополнений в закон "О государственных гарантиях лицам, занимавшим государственные должности"», «О внесении изменений и дополнения в закон "О налогах"», «О внесении изменения в закон "О налоге на добавленную стоимость"» и "О пограничных войсках".
В повестку заседания включены также "Годовое сообщение о деятельности Защитника прав человека Республики Арцах, а также о состоянии защиты прав и свобод человека" и заявления депутатов.
В завершение совещания Артур Товмасян объявил, что завтра, 19-го мая, в 11:00 состоится очередное заседание Национального собрания.