ԱՀ Հադրութ համայնքի ղեկավար Վ․Վ․ Սավադյանից Ազգային ժողովի նախագահ Արթուր Թովմասյանին ներկայացվել է հանրագիր։
ԱՀ կառավարության N 435 Ն առ 21․04․2022թ․ որոշմամբ 2022թ․ հուլիսի 1-ից կդադարեցվեն Հադրութի շրջանից մոտ 957 աշխատողի պարապուրդի վճարումների գործընթացը։
Հանրագրով ակնկալվում է խորհրդարանի ղեկավարի միջնորդությունը պարապուրդի վճարումների տրման ժամկետը մինչև ընթացիկ օրացուցային տարվա ավարտը կամ մինչև վերջիններիս բնակարանային պայմանների ապահովումը երկարաձգելու հարցում։
Ստորև ներկայացվում է հանրագրի ամբողջական բովանդակությունը։
Հանրագրում ներկայացված խնդրի վերաբերյալ ապրիլի 28-ին կայացած հերթական նիստում իր դիրքորոշումն է արտահայտել խորհրդարանի ղեկավարը: Արթուր Թովմասյանն ընդգծել է, որ ՊՈԱԿ-րը պետք է լուծարել միայն աշխատակիցներին աշխատանքով ապահովելու դեպքում:

Председателю Национального собрания Республики Арцах Артуру Товмасяну подана петиция
Председателю Национального собрания Республики Арцах Артуру Товмасяну подана петиция от имени руководителя общины Гадрут Республики Арцах В.В.Савадяна.
Решением правительства Республики Арцах N 435 Ն от 21042022г. с 1-го июля будет приостановлен процесс оплаты простоя около 357 работникам из Гадрутского района.
Авторы петиции просят председателя парламента ходатайствовать в вопросе продления срока оплаты простоя до конца текущего календарного года или до обеспечения работников жилищными условиями.
На состоявшемся 28-го апреля очередном заседании по поводу поданной петиции свою позицию выразил руководитель парламента. Артур Товмасян подчеркнул, что ГНКО нужно распустить только в случае  трудоустройства работников.