ԱՀ Ազգային ժողովի նախագահ Արթուր Թովմասյանն աշխատանքային խորհրդակցություն է հրավիրել
Ապրիլի 27-ին ԱՀ Ազգային ժողովի նախագահ Արթուր Թովմասյանն աշխատանքային խորհրդակցություն է հրավիրել, որին մասնակցում էին խմբակցություննների ղեկավարները, մշտական հանձնաժողովների նախագահները և աշխատակազմի պատասխանատուները։
Խորհրդակցության ընթացքում քննարկվել են ապրիլի 28-ին կայանալիք հերթական նիստի օրակարգի հարցերը։
Օրակարգում պարտադիր քննարկման ենթակա հարցերից ընդգրկված է ԱՀ դատախազության 2021թ գործունեության մասին հաղորդումը։
Նիստի քննարկման է ներկայացվում 11 օրենքի նախագիծ, որոնցից 2-ը՝ նախագծերի փաթեթի տեսքով։
Օրակարգում ներառված են նաև հարցեր Արցախի Հանրապետության նախագահին և Կառավարության անդամներին, ինչպես նաև՝ պատգամավորների հայտարարություններ։
Խորհրդակցության ավարտին Արթուր Թովմասյանը հայտարարել է, որ վաղը՝ ապրիլի 28-ին՝ ժամը 11։00-ին, Ազգային ժողովը գումարելու է հերթական նիստ։

Председатель Национального собрания Артур Товмасян созвал рабочее совещание
27-го апреля председатель Национального собрания Республики Арцах Артур Товмасян созвал рабочее совещание, в котором приняли участие руководители фракций, председатели постоянных комиссий и ответственные лица аппарата.
В ходе совещания были рассмотрены вопросы, включенные в повестку предстоящего 28-го апреля очередного заседания.
В повестку заседания в числе вопросов, подлежащих обязательному обсуждению, внесено также сообщение о деятельности прокуратуры Республики Арцах за 2021 год.
На обсуждение будет представлено 11 законопроектов, 2 из которых в виде пакета проектов.
В повестку включены также вопросы президенту Республики Арцах и членам правительства, а также заявления депутатов.
В завершение совещания Артур Товмасян объявил, что завтра, 28-го апреля, в 11:00 состоится очередное заседание Национального собрания.