ԱՀ Ազգային ժողովի նախագահ Արթուր Թովմասյանն աշխատանքային խորհրդակցություն է հրավիրել
Ապրիլի 27-ին ԱՀ Ազգային ժողովի նախագահ Արթուր Թովմասյանն աշխատանքային խորհրդակցություն է հրավիրել, որին մասնակցում էին խմբակցություննների ղեկավարները, մշտական հանձնաժողովների նախագահները և աշխատակազմի պատասխանատուները։
Խորհրդակցության ընթացքում քննարկվել են ապրիլի 28-ին կայանալիք հերթական նիստի օրակարգի հարցերը։
Օրակարգում պարտադիր քննարկման ենթակա հարցերից ընդգրկված է ԱՀ դատախազության 2021թ գործունեության մասին հաղորդումը։
Նիստի քննարկման է ներկայացվում 11 օրենքի նախագիծ, որոնցից 2-ը՝ նախագծերի փաթեթի տեսքով։
Օրակարգում ներառված են նաև հարցեր Արցախի Հանրապետության նախագահին և Կառավարության անդամներին, ինչպես նաև՝ պատգամավորների հայտարարություններ։
Խորհրդակցության ավարտին Արթուր Թովմասյանը հայտարարել է, որ վաղը՝ ապրիլի 28-ին՝ ժամը 11։00-ին, Ազգային ժողովը գումարելու է հերթական նիստ։

April 27, Artsakh NA President Artur Tovmasyan convened a working consultation which was attended by the heads of the factions, the chairmen of the standing committees and chief staff members.
Issues of the forthcoming regular sitting have been discussed at the working consultation.
One of the issues to be discussed in the agenda will be the report on the activities of the Prosecutor's Office of the Republic of Artsakh in 2021.
11 draft laws are submitted for discussion at the sitting. 2 of which are presented in the form of a package of projects.
The agenda also includes questions to the President of the Artsakh Republic and members of the Government, as well as deputy statements.
At the end of the consultation, Artur Tovmasyan announced that the next day, April 28, at 11:00, the National Assembly will convene a regular sitting.