ԱՀ Ազգային ժողովի նախագահ Արթուր Թովմասյանն ընդունել է Հայաստանի Հանրապետության ԱԳՆ դիվանագիտական դպրոցի ունկնդիրների պատվիրակությանը
27 ապրիլի 2022
Ապրիլի 27-ին ԱՀ Ազգային ժողովի նախագահ Արթուր Թովմասյանն ընդունել է Հայաստանի Հանրապետության ԱԳՆ դիվանագիտական դպրոցի ունկնդիրների պատվիրակությանը՝ դպրոցի տնօրեն, դեսպան Վահե Գաբրիելյանի գլխավորությամբ։
Հանդիպմանը խորհրդարանի ղեկավարն անդրադարձել է ադրբեջանա-ղարաբաղյան հակամարտության կարգավորման տարբերակներին, բաց թողնված հնարավորություններին, առկա իրողություններին:
Պատասխանելով ապագա դիվանագետների հարցերին՝ Արթուր Թովմասյանը խոսել է միջխորհրդարանական կապերի, բանակցային գործընթացում Արցախի ներգրավվածության, տարածաշրջանային մարտահրավերների մասին:

Artsakh Republic NA President Artur Tovmasyan Received the Delegation of the Republic of Armenia MFA Diplomatic School Students
27 April 2022
April 27, the Republic of Artsakh National Assembly President Artur Tovmasyan received the delegation of the students of the Ministry of Foreign Affairs Diplomatic School of the Republic of Armenia led by the school director, Ambassador Vahe Gabrielyan.
During the meeting, the Head of the Parliament touched upon the options for the settlement of the Azerbaijani-Karabakh conflict, missed opportunities, existing realities.
Answering the questions of future diplomats, Artur Tovmasyan spoke about inter-parliamentary relations, involvement of Artsakh in the negotiation process, regional challenges. The meeting ended with an exchange of souvenirs.