ԱՀ Ազգային ժողովի նախագահ Արթուր Թովմասյանն ընդունել է Հայաստանի Հանրապետության ԱԳՆ դիվանագիտական դպրոցի ունկնդիրների պատվիրակությանը
27 ապրիլի 2022
Ապրիլի 27-ին ԱՀ Ազգային ժողովի նախագահ Արթուր Թովմասյանն ընդունել է Հայաստանի Հանրապետության ԱԳՆ դիվանագիտական դպրոցի ունկնդիրների պատվիրակությանը՝ դպրոցի տնօրեն, դեսպան Վահե Գաբրիելյանի գլխավորությամբ։
Հանդիպմանը խորհրդարանի ղեկավարն անդրադարձել է ադրբեջանա-ղարաբաղյան հակամարտության կարգավորման տարբերակներին, բաց թողնված հնարավորություններին, առկա իրողություններին:
Պատասխանելով ապագա դիվանագետների հարցերին՝ Արթուր Թովմասյանը խոսել է միջխորհրդարանական կապերի, բանակցային գործընթացում Արցախի ներգրավվածության, տարածաշրջանային մարտահրավերների մասին:

Председатель НС Республики Арцах Артур Товмасян принял делегацию слушателей Дипломатической школы МИД Республики Армения
27 апреля 2022
27-го апреля председатель НС Республики Арцах Артур Товмасян принял делегацию слушателей Дипломатической школы МИД Республики Армения во главе с директором школы, послом Ваге Габриеляном.
В ходе встречи руководитель парламента коснулся вариантов урегулирования карабахского конфликта, упущенных возможностей и текущей ситуации.
Отвечая на вопросы будущих дипломатов, Артур Товмасян коснулся межпарламентских связей, вовлеченности Арцаха в переговорный процесс и региональных вызовов.