Սիրելի' մայրեր, տիկնայք և աղջիկներ
1995 թվականից ապրիլի 7-ը նշվում է որպես Մայրության և գեղեցկության օր։ Այն մայրերին գնահատելու, մեր երախտիքն ու հիացմունքն արտահայտելու լավագույն առիթներից է։
Մեր ընկալումներում մայրությունը սրբազան արժեք է, և հավատարմությունն այդ ավանդույթներին շարունակվում է առայսօր։
Հայ կինն իր առաքինությամբ և իմաստությամբ մշտապես անգնահատելի դեր է ունեցել ընտանիքում և հասարակական կյանքում՝ դարերով ձևավորված ավանդույթների և ազգային արժեքների պահպանման անխախտ առաքելությամբ: Միայն ամուր ընտանիքն ու այդ ընտանիքից մղված սերն ու հավատն են, որ կարող են երաշխավորել մեր ժողովրդի լուսավոր ապագան և սերունդների հայեցի դաստիարակությունը:
Շնորհավորանքն այս տոնի կապակցությամբ նվազագույնն է, որ մենք կարող ենք անել ձեզ համար, որպես հայ ընտանիքի, հայոց պետականության և, ընդհանրապես, հայկականի հուսալի երաշխավորների։
«Մայրերի ափի մեջ պիտի փնտրել ազգերի ճակատագիրը»՝ Գարեգին Նժդեհի այս պատգամը միշտ արդիական է։
Սիրելի´ կանայք
Գնահատանքի և մեծարման այս գարնանային հիասքանչ տոնի առթիվ մաղթում եմ ձեզ անսահման սեր, երջանկություն, առողջություն:
Թո´ղ գարուններն ու ժպիտները ձեր կյանքում լինեն անսպառ ու անհաշվելի, իսկ ձեր հոգատարությունը, սերը, ողջախոհությունն ու նվիրումը լինեն մեր մշտական ուղեկիցը:

Председатель Национального собрания Республики Арцах направил поздравительное послание по случаю Дня материнства и красоты
07 апреля 2022
Дорогие представительницы прекрасного пола,
Сердечно поздравляю вас с 7-м апреля - Днем материнства и красоты.
С 1995 года 7 апреля отмечается как День материнства и красоты. Это еще один замечательный повод ценить наших матерей и выразить им слова восхищения и благодарности!
В нашем восприятии материнство – это священная ценность, и мы по сей день остаемся верны этим традициям.
Армянские женщины своей добродетелью и мудростью всегда выполняли неоценимую роль в семье и общественной жизни - своей незыблемой миссией сохранения веками сформированных традиций и национальных ценностей.
Лишь крепкая семья, исходящая из этой семьи любовь и вера могут гарантировать светлое будущее нашего народа и воспитание поколений в духе национальных ценностей.
Поздравление с этим праздником – это минимум того, что мы можем сделать для вас как надежных хранителей армянской семьи, армянской государственности и всего армянского.
"Судьбу нации следует искать в ладонях матерей" – этот завет Гарегина Нжде всегда актуален.
Дорогие женщины,
По случаю этого прекрасного весеннего праздника желаю вам безграничной любви, счастья и здоровья.
Пусть в вашей жизни всегда будет много радостных дней и поводов для улыбки, а ваша забота, любовь, благоразумие и преданность всегда сопутствуют нам.