ԱՀ Ազգային ժողովի նախագահ Արթուր Թովմասյանը ընդունել է «Արցախ-ռուսական կազակական միություն» ՀԿ նախագահ Արմեն Հարությունյանին
06 ապրիլի 2022
Ազգային ժողովի նախագահը նրան է հանձնել Հայ-ռուսական կազակական միության որոշումը՝ Արմեն Հարությունյանին կազակական զորքերի գեներալ – մայորի և ատամանի կոչում շնորհելու մասին:
Հանդիպման ժամանակ քննարկվել է միության գործունեությանը վերաբերող հարցերի լայն շրջանակ:
«Մեր միակ նպատակն է հասնել Արցախի անկախության ճանաչմանը»,-զրույցի ընթացքում նշել է կազակական զորքերի գեներալ-մայորը, ով արցախյան երեք պատերազմի մասնակից է:
Արթուր Թովմասյանը պատրաստակամություն է հայտնել ուժերի չափ ընդառաջել միությանը հայրենանվեր բոլոր նախաձեռնություններում և միության գործունեությունն ավելի արդյունավետ դարձնելու հարցերում:
Այս նպատակով Ազգային ժողովի նախագահը մայիսի 9-ին կհանդիպի «Արցախ-ռուսական կազակական միություն» ՀԿ խորհրդի անդամների հետ։

Сегодня председатель Национального собрания Республики Арцах Артур Товмасян встретился с руководителем общественной организации “Армяно-российский казачий союз” Арменом Арутюняном.
Председатель Национального собрания вручил ему решение Армяно-российского казачьего союза о присвоении Армену Арутюняну чина генерал-майора и казачьего атамана.
В ходе встрече был обсужден широкий круг вопросов, касающихся деятельности союза.
“Наша единственная цель – добиться признания независимости Арцаха”, - в ходе беседы подчеркнул генерал-майор, являющийся участником трех арцахских войн.
Артур Товмасян выразил готовность содействовать всем инициативам союза, направленным на благо отечества, и повышению эффективности деятельности организации.
С этой целью председатель Национального собрания 9-го мая встретится с членами совета общественной организации “Армяно-российский казачий союз”.