Արցախի Հանրապետության Ազգային ժողովն արտահերթ նիստում ընդունել է հայտարարություն
Ապրիլի 5-ին Արցախի Հանրապետության Ազգային ժողովն արտահերթ նիստ է հրավիրել։ Այն վարում էր խորհրդարանի ղեկավար Արթուր Թովմասյանը։
Նիստին ներկա էր ԱՀ արտաքին գործերի նախարար Դավիթ Բաբայանը։
Օրակարգում Ազգային ժողովի պատգամավորների նախաձեռնությամբ ներկայացված Արցախի Հանրապետության Ազգային ժողովի հայտարարությունն էր:
Որպես հիմնական զեկուցող հայտարարության տեքստը ներկայացրել է պատգամավոր Գեղամ Ստեփանյանը։
Օրակարգային հարցը նախօրոք քննարկվել էր գլխադասային հանձնաժողովի նիստում և դրական եզրակացությամբ ներկայացվել արտահերթ նիստի քննարկմանը։
Մտքերի փոխանակությամբ հանդես են եկել պատգամավորներ Դավիթ Իշխանյանը, Դավիթ Գալստյանը, Մետաքսե Հակոբյանը և Ազգային ժողովի նախագահ Արթուր Թովմասյանը։

5-го апреля состоялось внеочередное заседание Национального собрания Республики Арцах, которое вел председатель парламента Артур Товмасян.
На заседании присутствовал министр иностранных дел Республики Арцах Давид Бабаян.
В повестке заседания был вопрос принятия представленного по инициативе депутатов парламента заявления Национального собрания Республики Арцах.
Текст заявления зачитал депутат Гегам Степанян.
Вопрос, стоящий в повестке, был заранее обсужден профильной комиссией и с положительным заключением представлен на обсуждение на внеочередном заседании.
В ходе обмена мнениями выступили депутаты Давид Ишханян, Давид Галстян, Метаксе Акопян и председатель Национального собрания Артур Товмасян.