Մարտի 29-ին ԱՀ ԱԺ նախագահ Արթուր Թովմասյանն ընդլայնված աշխատանքային խորհրդակցություն է հրավիրել։
Խորհրդակցության ընթացքում ԱԺ նախագահը ներկայացրել է ԱԺ 7-րդ գումարման 5-րդ նստաշրջանի և ԱԺ հերթական նիստի օրակարգի հարցերը։
Նիստի օրակարգում ընդգրկվել են «Արցախի Հանրապետության Սահմանադրության փոփոխության մասին», «Արցախի Հանրապետության պետական պարգևների և պատվավոր կոչումների մասին» օրենքում փոփոխություն կատարելու մասին», ««Ազգային անվտանգության մարմինների մասին» օրենքում լրացումներ կատարելու մասին», ««Հարկադիր կատարման մասին» օրենքում փոփոխություն և լրացում կատարելու մասին» օրենքների նախագծերի և «Պետական կենսաթոշակների մասին» օրենքում փոփոխություններ և լրացումներ կատարելու մասին» և «Զինվորական ծառայության և զինծառայողի կարգավիճակի մասին» օրենքում փոփոխություն կատարելու մասին» օրենքների նախագծերի փաթեթի քննարկման հարցերը։
Օրակարգում ներառված են նաև պատգամավորների հայտարարություններ։
Խորհրդակցության ավարտին Արթուր Թովմասյանը հայտարարել է, որ մարտի 30-ին՝ ժամը 11։00-ին, տեղի կունենա ԱՀ ԱԺ հերթական նիստը։

March 29, the Republic of Artsakh NA President, Artur Tovmasyan convened an extended working consultation.
At the meeting the Head of the NA presented the agenda points of the 5th session of the National Assembly of the 7th convocation and the regular sitting of the National Assembly.
The package of the draft laws: "On Amending the Constitution of the Artsakh Republic", "On Making Amendments to the Law “On State Awards and Honorary Titles of the Artsakh Republic"”, "On Making Amendments to the Law “On National Security Bodies"”, On Making Amendments and Addenda to the Law ”On Compulsory Enforcement"”, “On Making Amendments and Addenda to the Law “On State Pensions”” and “Amendments to the Law “On Military Service and Status of Servicemen”” were included in the agenda.
Deputy statements are also included in the agenda.
At the end of the consultation Artur Tovmasyan announced that the regular sitting of the Republic of Artsakh National Assembly will take place on March 30, at 11:00.