Մարտի 29-ին ԱՀ ԱԺ նախագահ Արթուր Թովմասյանն ընդլայնված աշխատանքային խորհրդակցություն է հրավիրել։
Խորհրդակցության ընթացքում ԱԺ նախագահը ներկայացրել է ԱԺ 7-րդ գումարման 5-րդ նստաշրջանի և ԱԺ հերթական նիստի օրակարգի հարցերը։
Նիստի օրակարգում ընդգրկվել են «Արցախի Հանրապետության Սահմանադրության փոփոխության մասին», «Արցախի Հանրապետության պետական պարգևների և պատվավոր կոչումների մասին» օրենքում փոփոխություն կատարելու մասին», ««Ազգային անվտանգության մարմինների մասին» օրենքում լրացումներ կատարելու մասին», ««Հարկադիր կատարման մասին» օրենքում փոփոխություն և լրացում կատարելու մասին» օրենքների նախագծերի և «Պետական կենսաթոշակների մասին» օրենքում փոփոխություններ և լրացումներ կատարելու մասին» և «Զինվորական ծառայության և զինծառայողի կարգավիճակի մասին» օրենքում փոփոխություն կատարելու մասին» օրենքների նախագծերի փաթեթի քննարկման հարցերը։
Օրակարգում ներառված են նաև պատգամավորների հայտարարություններ։
Խորհրդակցության ավարտին Արթուր Թովմասյանը հայտարարել է, որ մարտի 30-ին՝ ժամը 11։00-ին, տեղի կունենա ԱՀ ԱԺ հերթական նիստը։

29-го марта председатель НС Республики Арцах Артур Товмасян созвал расширенное рабочее совещание.
В ходе совещания председатель Национального собрания представил вопросы повестки 5-ой сессии НС 7-го созыва и очередного заседания НС.
В повестку заседания были внесены вопросы обсуждения проектов законов «О внесении изменения в Конституцию Республики Арцах», «О внесении изменения в закон “О государственных наградах и почетных званиях Республики Арцах”», «О внесении дополнений в закон “Об органах национальной безопасности”», «О внесении изменения и дополнения в закон “О принудительном исполнении”» и пакетов проектов законов «О внесении изменений и дополнений в закон “О государственных пенсиях”» и «О внесении изменения в закон “О военной службе и статусе военнослужащего”».
В повестку включены также заявления депутатов.
В завершение совещания Артур Товмасян объявил, что очередное заседание НС Республики Арцах состоится 30-го марта в 11:00.