ԱՀ ԱԺ պատգամավորները ՀՀ խորհրդարանում մասնակցել են խորհրդարանական լսումներին
Մարտի 21-ին ԱՀ ԱԺ պատգամավորները ՀՀ խորհրդարանի «Պատիվ ունեմ» խմբակցության հրավերով մասնակցել են «Ազգային ժողովի կանոնակարգ սահմանադրական օրենքում լրացում կատարելու մասին» օրինագծի շուրջ կազմակերպված խորհրդարանական լսումներին։
ԱՀ ԱԺ «Արցախի ժողովրդավարական կուսակցություն» խմբակցության քարտուղար Գեղամ Ստեփանյանն իր ելույթում անդրադարձել է Արցախում տիրող իրավիճակին, հնարավոր զարգացումներին, նոր մարտահրավերներին, անվտանգային խնդիրներին։
«Արցախի սահմանամերձ բնակավայրերի անվտանգության ամրապնդման և 10 օր տևած հումանիտար ճգնաժամային իրավիճակը հաղթահարելու հարցերը անպայման պետք է ներառվեն քաղաքական հարցերի օրակարգում և դրանց շուրջ ծավալված մտքերի փոխանակությունը, առաջարկված գաղափարները պետք է գործողությունների ծրագիր դառնան պատկան մարմինների համար»,- իր խոսքում շեշտել է ԱՀ խորհրդարանի պատգամավորը։
Այս համատեքստում Գեղամ Ստեփանյանը կարևորել է խորհրդարանական համագործակցության հարթակի, միջխորհրդարանական կապերի նպատակային օգտագործումը։

Депутаты НС Республики Арцах приняли участие в парламентских слушаниях, организованных в НС Республики Армения
21 марта 2022
21-го марта депутаты Национального собрания Республики Арцах по приглашению фракции парламента Республики Армения «Честь имею» приняли участие в парламентских слушаниях, организованных вокруг законопроекта «О внесении дополнения в конституционный закон “Регламент Национального собрания”».
Секретарь фракции НС Республики Арцах «Демократическая партия Арцаха» Гегам Степанян в своем слове коснулся ситуации в Арцахе, возможных развитий, новых вызовов и проблем безопасности.
«Вопросы укрепления безопасности приграничных населенных пунктов Арцаха, преодоления критической гуманитарной ситуации, длившейся 10 дней, обязательно необходимо включить в повестку политических вопросов, а организованный по этим вопросам обмен мнениями, предложенные идеи должны стать планом действий для надлежащих органов», - в своем слове отметил депутат парламента Республики Арцах.
В этом контексте Гегам Степанян подчеркнул важность целевого использования платформы парламентского сотрудничества и межпарламентских связей.