ԱՀ ԱԺ նախագահ Արթուր Թովմասյանի շնորհավորական ուղերձը ՀԱԵ Արցախի թեմի առաջնորդ Վրթանես եպիսկոպոս Աբրահամյանի ծննդյան 60-ամյա հոբելյանի առթիվ
21 մարտի 2022
Գերաշնորհ սրբազա´ն Հայր
Ի սրտե ընդունեք մեր ջերմագին շնորհավորանքները Ձեր ծննդյան 60-ամյա հոբելյանի առիթով։
Հոգևոր առաջնորդները մեծ պատասխանատվություն և առաքելություն ունեն Աստծո և ժողովրդի առջև, հատկապես այն ժամանակներում, երբ մարդկության առջև լուրջ մարտահրավերներ են ծառացած:
Բարձր պահելով Հայ Առաքելական եկեղեցու սպասավորի մարդկային վեհանձնության, առաքինության, բարեգթության, խաղաղասիրության ու իմաստության բարի համբավը՝ Ձեր ամենօրյա գործունեությամբ ու աշխատանքով Արցախում իրականացնում եք քրիստոնեական պատշաճ դաստիարակություն ու քարոզչություն։
Արցախում քաջ գիտեն և բարձր են գնահատում Ձեր ազգանպաստ ու աստվածահաճո գործերը, Ձեր աննկուն ջանքերը՝ ուղղված մեր ազգային ու հոգևոր արժեքների պահպանմանն ու ամրապնդմանը, քրիստոնեական հավատքի տարածմանն ու զորացմանը, Արցախի թեմի ծաղկմանն ու բարգավաճմանը։
Թող Աստված Ձեզ ուժ տա և աջակից լինի Ձեր առաքելությանը՝ հանուն մեր ժողովրդի բարօրության, հանուն մեր երկրի հզորության և հարատև խաղաղության։
Սրբազա´ն հայր
Մեկ անգամ ևս շնորհավորելով Ձեր հոբելյանը՝ մաղթում ենք անսպառ եռանդ, առողջություն, արևշատություն, աստվածահաճո և արդյունաշատ գործերով առլեցուն տարիներ։

Поздравительное послание председателя НС Республики Арцах Артура Товмасяна по случаю 60-летия предводителя арцахской епархии ААЦ епископа Вртанеса Абрамяна
21 марта 2022
Примите наши сердечные поздравления по случаю Вашего 60-летнего юбилея.
Духовные лидеры несут большую ответственность и выполняют важную миссию перед Богом и народом, особенно в те времена, когда человечество стоит перед серьезными вызовами.
Высоко держа добрую репутацию человеческого благородства, благочестивости, милостивости, миролюбия и мудрости служителя Армянской Апостольской церкви, Вы своей каждодневной работой даете надлежащее христианское воспитание и осуществляете пропаганду в Арцахе.
В Арцахе знают и высоко оценивают Вашу богоугодную деятельность, вытекающую из интересов нации, и Ваши колоссальные усилия, нацеленные на сохранение и укрепление наших национальных и духовных ценностей, распространение и усиление христианской веры, процветание арцахской епархии.
Дай Бог Вам сил и да содействует Бог Вашей миссии во имя благоденствия нашего народа, могущества нашей страны и долгосрочного мира.
Ваше преосвященство,
Еще раз поздравляем Вас с юбилеем, желаем неиссякаемой энергии, здоровья, долголетия, долгих лет плодотворной работы.