Արցախի Հանրապետության խորհրդարանի ղեկավարը հանդիպել է Ազգային ժողովում արտադրական փորձուսուցում անցնող ուսանողների հետ
16 մարտի 2022
Մարտի 16-ին ԱՀ ԱԺ նախագահ Արթուր Թովմասյանը հանդիպել է Արցախի Հանրապետության խորհրդարանում արտադրական փորձուսուցում անցնող ԱրՊՀ պատմության և իրավագիտության ֆակուլտետի «Իրավագիտություն» մասնագիտության 4-րդ կուրսի ուսանողների հետ։
Ողջունելով ուսանողներին՝ ԱԺ նախագահը ներկայացրել է ԱՀ խորհրդարանների գործունեությունը՝ սկսած Գերագույն խորհրդի ձևավորումից մինչև 7-րդ գումարման Ազգային ժողով։
Այնուհետև խորհրդարանի ղեկավարը խոսել է ԱՀ սահմանադրական փոփոխությունների անհրաժեշտության մասին, անդրադարձել Արցախում տիրող իրավիճակին, արտաքին քաղաքական և բանակցային գործընթացներին, Ադրբեջանի կողմից իրականացվող հակահումանիստական և հայատյաց քաղաքականությանը։

March 16, the Head of the Artsakh Republic NA, Artur Tovmasyan, met with the 4th year students of the "Jurisprudence" of the Faculty of History and Law of the ArSU, who are undergoing training in the Parliament of the Artsakh Republic.
Welcoming the students, the NA President presented the activity of the Artsakh parliaments starting from the formation of the Supreme Council until the National Assembly of the 7th convocation.
Then the Head of the Parliament spoke on the need for constitutional changes in Artsakh, referred to the situation in Artsakh, foreign policy and negotiation processes, the anti-humanitarian and anti - Armenian policy pursued by Azerbaijan.
At the end of the meeting the NA President gave clarifications to the questions asked by the students.