Արցախի Հանրապետության խորհրդարանի ղեկավարը հանդիպել է Ազգային ժողովում արտադրական փորձուսուցում անցնող ուսանողների հետ
16 մարտի 2022
Մարտի 16-ին ԱՀ ԱԺ նախագահ Արթուր Թովմասյանը հանդիպել է Արցախի Հանրապետության խորհրդարանում արտադրական փորձուսուցում անցնող ԱրՊՀ պատմության և իրավագիտության ֆակուլտետի «Իրավագիտություն» մասնագիտության 4-րդ կուրսի ուսանողների հետ։
Ողջունելով ուսանողներին՝ ԱԺ նախագահը ներկայացրել է ԱՀ խորհրդարանների գործունեությունը՝ սկսած Գերագույն խորհրդի ձևավորումից մինչև 7-րդ գումարման Ազգային ժողով։
Այնուհետև խորհրդարանի ղեկավարը խոսել է ԱՀ սահմանադրական փոփոխությունների անհրաժեշտության մասին, անդրադարձել Արցախում տիրող իրավիճակին, արտաքին քաղաքական և բանակցային գործընթացներին, Ադրբեջանի կողմից իրականացվող հակահումանիստական և հայատյաց քաղաքականությանը։

Руководитель парламента Республики Арцах встретился со студентами, проходящими производственную практику в Национальном собрании
16 марта 2022
16-го марта председатель Национального собрания Республики Арцах Артур Товмасян встретился со студентами 4-го курса факультета истории и юриспруденции АрГУ по специальности «Юриспруденция», проходящими производственную практику в НС.
Приветствуя студентов, председатель НС представил деятельность парламента Республики Арцах – начиная с этапа формирования Верховного совета до Национального собрания 7-го созыва.
Затем руководитель парламента коснулся необходимости конституционных изменений, ситуации в Арцахе, внешнеполитических вопросов и переговорного процесса, антигуманитарной и армянофобской политики, осуществляемой Азербайджаном.