Մարտի 14-ից Արցախի Հանրապետության Ազգային ժողովում մեկնարկել է ԱրՊՀ պատմության և իրավագիտության ֆակուլտետի «Իրավագիտություն» մասնագիտության 4-րդ կուրսի ուսանողների մեկշաբաթյա արտադրական փորձուսուցումը։
Ազգային ժողովի աշխատակազմի ղեկավարի տեղակալ Գարիկ Ժամհարյանն ընդունելով ուսանողներին՝ ներկայացրել է օրենսդիր մարմնի կառուցվածքի, մշտական հանձնաժողովների և խմբակցությունների աշխատանքների, օրենսդրական գործընթացների և ԱԺ գործունեությունը կարգավորող իրավական ակտերի վերաբերյալ տեղեկություններ:
Այնուհետև ուսանողներին ընդունել է ԱՀ ԱԺ նախագահի տեղակալ, «Միասնական հայրենիք» խմբակցության ղեկավար Գագիկ Բաղունցը։
Օրվա ընթացքում ուսանողների հետ հանդիպումներ կունենան ԱԺ «Ազատ հայրենիք - ՔՄԴ» խմբակցության և կրթության, մշակույթի, երիտասարդության և սպորտի հարցերի մշտական հանձնաժողովի անդամները։
Մեկշաբաթյա փորձուսուցման ժամանակ ուսանողները հանդիպելու են ԱԺ մյուս խմբակցությունների, մշտական հանձնաժողովների, փորձագիտական ծառայության պատասխանատուների հետ:

В Национальном собрании Республики Арцах началась производственная практика студентов 4-го курса факультета истории и юриспруденции АрГУ по специальности «Юриспруденция»
14 марта 2022
С 14-го марта в Национальном собрании Республики Арцах началась недельная производственная практика студентов 4-го курса факультета истории и юриспруденции АрГУ по специальности «Юриспруденция».
Студентов принял заместитель руководителя аппарата Национального собрания Гарик Джамгарян. Он сообщил сведения относительно структуры законодательного органа, деятельности постоянных комиссий и фракций, законодательных процессов и правовых актов, регулирующих деятельность НС.
Затем студентов принял заместитель председателя НС Республики Арцах, руководитель фракции «Единая родина» Гагик Багунц.
В течение дня встречи со студентами проведут члены фракции «Свободная Родина-ОГА» и постоянной комиссии по вопросам образования, культуры, молодежи и спорта.
В период прохождения недельной практики студенты встретятся с представителями остальных фракций, постоянных комиссий, а также экспертной службы.