Հրավիրվել է ԱՀ ԱԺ «Միասնական հայրենիք» խմբակցության ու սոցիալական և առողջապահության հարցերի մշտական հանձնաժողովի համատեղ նիստ
Մարտի 10-ին տեղի է ունեցել ԱՀ ԱԺ «Միասնական հայրենիք» խմբակցության ու սոցիալական և առողջապահության հարցերի մշտական հանձնաժողովի համատեղ նիստ, որին հրավիրվել էր Արցախի բնակարանային հարցերի կոմիտեի նախագահ Արմեն Մանգասարյանը:
Համատեղ նիստում քննարկվել են պատերազմի հետևանքով շահառու դարձած ու բնակարանային ապահովման կարիք ունեցող քաղաքացիների խնդիրները:
Արմեն Մանգասարյանը ներկայացրել է կառավարության մոտեցումներն ու գործող ծրագրերը: Զոհված, անհայտ բացակայող ճանաչված, առաջին կարգի անժամկետ հաշմանդամ և անօթևան քաղաքացիների համար բնակարանային ծրագիրն արդեն մեկնարկել է, որի շրջանակում  հունվարի 1-ի դրությամբ  բավարարվել է ավելի քան 100 շահառու:
Հանդիպմանը հրավիրված էին նաև բնակարանային հարցով խորհրդարան դիմած քաղաքացիները։ Նրանց հարցադրումներին Արմեն Մանգասարյանը սպառիչ պատասխան է տվել:
Բնակարանային հարցերի կոմիտեի նախագահը պարզաբանումներ է տվել նաև  պատգամավորների հարցադրումներին։ Նա շեշտել է, որ առաջնահերթ համարվող  հայտերը բավարարելուց հետո բնակարանային հարցերի կոմիտեն զբաղվելու է  մնացած շահառուների բնակարանային կարիքների բավարարման հարցերով:
Հանդիպմանը կարևորվել է բնակչության իրազեկվածության բարձրացման, ծրագրի թափանցիկության ապահովման հարցը:

Созвано совместное заседание фракции НС Республики Арцах "Единая Родина" и постоянной комиссии по социальным вопросам и здравоохранению
10-го марта состоялось совместное заседание фракции НС Республики Арцах "Единая Родина" и постоянной комиссии по социальным вопросам и здравоохранению, на которое на был приглашен председатель комитета по жилищным вопросам Армен Мангасарян.
На совместном заседании были рассмотрены проблемы граждан, ставших после войны выгодоприобретателями и столкнувшихся с проблемой жилищного обеспечения.
Армен Мангасарян представил подходы правительства и действующие программы.  Для семей погибших, без вести пропавших, имеющих бессрочную инвалидность первой группы и нуждающихся в жилище жилищная программа уже стартовала. В рамках программы по положению на 1-ое января свыше 100 заявок уже были удовлетворены.
На встречу были приглашены граждане, обратившиеся в парламент с жилищной проблемой. Армен Мангасарян дал исчерпывающие ответы на их вопросы.
Председатель комитета по жилищным вопросам дал пояснения касательно вопросов депутатов. Он подчеркнул, что после удовлетворения первоочередных заявок комитет по жилищным вопросам будет заниматься вопросом удовлетворения жилищных потребностей остальных выгодоприобретателей.
На встрече была отмечена важность повышения информированности населения и обеспечения прозрачности программы.