Սիրելի´ մայրեր, քույրեր, դուստրեր,կանայք
Գարնանային միամսյա տոները պատեհ առիթ են արտահայտելու այն խորը ակնածանքի, սիրո և երախտագիտության զգացումը, որ տածում ենք ձեր հանդեպ:
Հայ կինը դարեր շարունակ եղել է հայկական օջախի և հայ ազգի հենարանը, որով էլ պայմանավորված է մեր ազգի հարատևությունը:
Համոզված եմ, որ ձեր նվիրվածության, անձնազոհության, իմաստնության և տոկունության շնորհիվ կհաջողի հաղթահարել մեզ պատուհասած ծանր փորձությունները։
Առօրյա դժվարություններն անտրտունջ ձեր ուսերին վերցրած՝ դուք շարունակում եք մեր պետության համար արժանի քաղաքացիներ կրթելու, նրանց ազգային արժեքների և հայրենասիրության ոգով դաստիարակելու դժվարին, բայց ազգաշահ առաքելությունը:
Սիրելի´ մայրեր
Անգնահատելի է ձեր դերը մեր կյանքում, ավելին, ձեզնից յուրաքանչուրն իր օջախի համար նույն դերն ունի, ինչ Աստվածամայրը՝ համայն մարդկության համար։
Սիրելի´ քույրեր ու դուստրեր
Դուք եք մեր հասարակության հիմնասյունը, ամուր ընտանիքների հիմքը և մեր երաշխավորված ապագայի գրավականը:
Այո´, դաժան էր մեր ճակատագիրը, կորուստներն՝ անչափելի, բայց և այս նվիրական օրը եկեք հավատանք, որ հեռու չէ այն օրը, երբ մենք բավականությամբ կարձանագրենք, որ բոլոր դժվարությունները մնացել են անցյալում:
Ջերմորեն շնորհավորում եմ ձեզ կանանց միամսյա տոների առիթով։ Մաղթում եմ ձեզ և ձեր ընտանիքներին քաջառողջություն, երջանկություն, անսահման սեր,

Дорогие представительницы прекрасного пола,
Международный женский день - хороший повод для того, чтобы выразить глубокое уважение, любовь и благодарность вам.
Армянские женщины на протяжении многих веков были опорой армянского очага, чем и обусловлена долговечность нашей нации.
Убежден, что благодаря вашей преданности, самоотверженности, мудрости и выносливости удастся преодолеть тяжелые испытания, выпавшие на нашу долю.
Вы покорно несете на своих плечах заботы повседневной жизни и продолжаете выполнять сложную миссию воспитания достойных граждан нашего государства в духе национальных ценностей и патриотизма.
Дорогие матери,
Неоценима ваша роль в нашей жизни, более того, каждая из вас в своем очаге выполняет ту же роль, что Богородица для всего человечества.
Дорогие женщины,
Вы - опора нашего общества, основа крепкой семьи и залог нашего гарантированного будущего.
Да, на нашу долю выпала тяжелая участь, потери неизмеримы, но в этот заветный день давайте поверим, что недалек тот день, когда мы с удовлетворением скажем, что все трудности остались в прошлом.