ԱՀ ԱԺ պետաիրավական հարցերի մշտական հանձնաժողովը նիստ է հրավիրել
Փետրվարի 17-ին ԱՀ ԱԺ պետաիրավական հարցերի մշտական հանձնաժողովը նիստ է հրավիրել։ Այն վարում էր հանձնաժողովի նախագահ Սևակ Աղաջանյանը։
Օրակարգում «Արցախի Հանրապետության բռնազավթված տարածքների մասին», «Քաղաքացիական օրենսգրքում լրացում կատարելու մասին» օրենքների նախագծերի փաթեթի /երկրորդ ընթերցում/ քննարկման հարցն էր։
Հանձնաժողովի նախագահ տեղեկացրել է, որ ԱՀ Կառավարության կողմից գրավոր առաջարկություններ չեն ներկայացվել։ Փաթեթի վերջնական տարբերակը ներկայացրել է պատգամավոր Արթուր Հարությունյանը։
Քվեարկության արդյունքներով նախագիծը դրական եզրակացությամբ 2-րդ ընթերցմամբ ներկայացվելու է փետրվարի 18-ին կայանալիք ԱԺ արտահերթ նիստի քննարկմանը։

17-го февраля под председательством Севака Агаджаняна состоялось заседание постоянной комиссии НС Республики Арцах по государственно-правовым вопросам.
На повестке дня находился пакет законопроектов "Об оккупированных территориях Республики Арцах" и "О внесении дополнения в Гражданский кодекс" (второе чтение).
Председатель комиссии сообщил, что со стороны правительства Республики Арцах письменных предложений не поступало. Окончательный вариант пакета представил депутат Артур Арутюнян.
Постоянная комиссия НС по государственно-правовым вопросам дала положительное заключение относительно пакета законопроектов. Пакет проектов будет рассмотрен во втором чтении на внеочередном заседании НС, которое состоится 18-го февраля.