ԱՀ ԱԺ խմբակցությունները հանդիպել են ԱՀ գլխավոր դատախազի հետ
Արցախի Հանրապետության Ազգային ժողովում ներկայացված «Արցախի ժողովրդավարական կուսակցություն» «Հայ հեղափոխական դաշնակցություն» և «Արդարություն» կուսակցությունների փետրվարի 16-ի համատեղ հայտարարությունից հետո համանուն խմբակցությունների նախաձեռնությամբ այսօր՝ փետրվարի 17-ին, խորհրդակցության նպատակով Ազգային ժողով էր հրավիրվել ԱՀ գլխավոր դատախազ Գուրգեն Ներսիսյանը։
Քննարկումներին մասնակցել են «Արցախի ժողովրդավարական կուսակցություն», «Հայ հեղափոխական դաշնակցություն», «Արդարություն» և «Ազատ հայրենիք-ՔՄԴ» խմբակցությունների ներկայացուցիչները։
ԱՀ գլխավոր դատախազը պատգամավորներին հանգամանալից բացատրություններ ու մեկնաբանություններ է տվել ինչպես 2020թ 44-օրյա պատերազմից հետո զարգացումների, այնպես էլ անցյալում տեղի ունեցած ադրբեջանական կողմի սադրանքների ու ահաբեկչական գործողությունների արդյունքում ԱՀ գլխավոր դատախազության կողմից հարուցված քրեական գործերի շրջանակներում տարվող գործողությունների մասին։

Фракции НС Республики Арцах встретились с Генеральным прокурором Республики Арцах
После совместного заявления представленных в Национальном собрании Республики Арцах партий "Демократическая партия Арцаха", "Армянская Революционная Федерация" и "Справедливость" от 16-го февраля, по инициативе одноименных фракций 17-го февраля в Национальное собрание с целью проведения консультаций был приглашен Генеральный прокурор Республики Арцах Гурген Нерсисян.
В обсуждениях приняли участие представители фракций "Демократическая партия Арцаха", "Армянская Революционная Федерация", "Справедливость" и "Свободная Родина-ОГА".
Генеральный прокурор Республики Арцах представил депутатам подробные разъяснения и комментарии как о развитиях после 44-дневной войны 2020 года, так и о действиях в рамках уголовных дел, возбужденных Генеральной прокуратурой Республики Арцах в результате имевших место в прошлом провокаций азербайджанской стороны и террористических действий.