Արցախյան ազգային- ազատագրական պայքարի՝ Ղարաբաղյան շարժման 34-րդ տարեդարձին նվիրված միջոցառումների կազմակերպման պետական հանձնաժողովը այցելել է Ստեփանակերտի քաղաքային հուշահամալիր
13 փետրվարի 2022
Այսօր՝ փետրվարի 13-ին, Արցախյան ազգային- ազատագրական պայքարի՝ Ղարաբաղյան շարժման 34-րդ տարեդարձին նվիրված միջոցառումների կազմակերպման պետական հանձնաժողովի անդամները հանձնաժողովի նախագահ Արթուր Թովմասյանի գլխավորությամբ այցելել են Ստեփանակերտի հուշահամալիր և ծաղկեպսակ խոնարհել Արցախյան և Հայրենական պատերազմներում զոհված քաջորդիների հիշատակը հավերժացնող հուշակոթողին։
Այնուհետև հանձնաժողովի անդամները ծաղիկներ են խոնարհել և հարգանքի տուրք մատուցել քաղաքային հուշահամալիրի հարևանությամբ գտնվող արցախյան 3 պատերազմներում սրբագործված հայորդիների շիրիմներին։
Պաշտոնական արարողակարգին միացել էին նաև ԱՀ-ում գտնվող ՀՀ խորհրդարանի «Հայաստան» խմբակցության պատգամավոր, ՀՅԴ բյուրոյի նախագահ Արմեն Ռուստամյանը, ԱՀ ԿԳՄՍ նորանշանակ նախարար Անահիտ Հակոբյանը։

Сегодня, 13-го февраля, члены Государственной комиссии по организации мероприятий, посвященных 34-й годовщине Карабахского движения, во главе с председателем комиссии Артуром Товмасяном посетили Мемориальный комплекс Степанакерта и возложили венок к мемориалу, увековечивающему память воинов, погибших в Арцахской и Отечественной войнах.
Затем члены комиссии воздали дань уважения памяти павших в трех арцахских войнах героев и возложили цветы к их могилам.
К официальной церемонии присоединились также находящийся в Республике Арцах депутат парламентской фракции "Армения" НС РА, председатель Бюро АРФ "Дашнакцутюн" Армен Рустамян, новоназначенный министр образования, науки, культуры и спорта Республики Арцах Анаит Акопян.