ԱՀ Աժ նախագահի ցավակցական հեռագիրը հայ անվանի կոմպոզիտոր, երգահան Արթուր Գրիգորյանի մահվան կապակցությամբ
05 փետրվարի 2022
Ցավով տեղեկացանք հայ անվանի կոմպոզիտոր, երգահան, ՀՀ ժողովրդական արտիստ, տաղանդավոր երաժիշտ Արթուր Գրիգորյանի վաղաժամ մահվան բոթին:
Նրա վախճանով հայ մշակույթն ու երգարվեստը մեծ կորուստ ունեցավ:
Անուրանալի ու անգնահատելի է նրա վաստակն ու ներդրումը հայ երգարվեստի զարգացման գործում:
Արմատներով արցախցի կոմպոզիտորը միշտ Արցախի կողքին էր, ապրում ու շնչում էր Արցախով՝ հաղորդակից լինելով նրա ցավին ու վշտին:
Նրա հեղինակած երգերի շարքում Արցախին նվիրված երգերը կատարյալ գլուխգործոցներ են:
Արցախի խորհրդարանի պատգամավորների և անձամբ իմ անունից խորապես ցավակցում և զորակցություն ենք հայտնում Արթուր Գրիգորյանի ընտանիքին, հարազատներին, երկրպագուներին և կիսում կորստյան ծանր վիշտը:

Телеграмма соболезнования председателя НС Республики Арцах в связи с кончиной известного армянского композитора Артура Григоряна
05 февраля 2022
С прискорбием узнали о безвременной кончине известного армянского композитора, народного артиста Республики Армения, талантливого музыканта Артура Григоряна. С его смертью армянская культура и музыка понесли невосполнимую потерю.
Его заслуги и вклад в развитие армянской музыки неоценимы и бесспорны.
Композитор с арцахскими корнями всегда был рядом со своей Родиной, жил и дышал Арцахом, разделял его боль и горе. Его песни, посвященные Арцаху, являются исключительными шедеврами.
От имени депутатов Национального собрания Республики Арцах и от себя лично выражаю наши глубочайшие соболезнования и поддержку семье, родным и поклонникам Артура Григоряна и разделяю скорбь утраты.