Փետրվարի 1-ին ԱՀ ԱԺ նախագահ Արթուր Թովմասյանը ԱԺ մշտական հանձնաժողովների նախագահների, խմբակցությունների ղեկավարների և աշխատակազմի պատասխանատուների մասնակցությամբ հրավիրել է աշխատանքային խորհրդակցություն։
Խորհրդակցության ընթացքում ԱԺ նախագահը ներկայացրել է ԱԺ 7-րդ գումարման 5-րդ նստաշրջանի և փետրվարի 2-ին կայանալիք ԱԺ հերթական նիստի օրակարգի հարցերը։
Հերթական նիստի օրակարգում ընդգրկված են «Արցախի Հանրապետության Սահմանադրության փոփոխության մասին» նախագիծը, ««Ժամանակավոր անաշխատունակության և մայրության նպաստների մասին» օրենքում փոփոխություն կատարելու մասին» օրենքի նախագիծը և ««Տեղական տուրքերի և վճարների մասին» օրենքում փոփոխություններ և լրացումներ կատարելու մասին», ««Տեղական ինքնակառավարման մասին» օրենքում լրացում կատարելու մասին» օրենքների նախագծերի փաթեթը։
Օրակարգում ներառված են նաև հարցեր ԱՀ նախագահին և Կառավարության անդամներին, պատգամավորների հայտարարություններ։
Խորհրդակցության ավարտին խորհրդարանի ղեկավարը հայտարարել է, որ փետրվարի 2-ին ՝ժամը 11։00-ին, տեղի կունենա ԱԺ հերթական նիստը։

Председатель НС Артур Товмасян созвал рабочее совещание
1-го февраля председатель НС Республики Арцах Артур Товмасян созвал рабочее совещание с участием председателей постоянных комиссий, руководителей фракций и ответственных лиц аппарата НС.
В ходе совещания председатель НС представил вопросы повестки 5-й сессии НС 7-го созыва и предстоящего очередного заседания, которое состоится 2-го февраля.
В повестку очередного заседания включены законопроекты "О внесении изменений в Конституцию Республики Арцах" и «О внесении изменения в закон "О пособиях по временной нетрудоспособности и материнству"», а также пакет законопроектов «О внесении изменений и дополнений в закон "О местных пошлинах и платежах"», «О внесении дополнения в закон "О местном самоуправлении"».
В повестку включены также вопросы президенту и членам правительства Республики Арцах и заявления депутатов.
В завершение совещания председатель НС объявил, что очередное заседание состоится завтра, 2-го февраля, в 11:00.