Փետրվարի 1-ին ԱՀ ԱԺ նախագահ Արթուր Թովմասյանը ԱԺ մշտական հանձնաժողովների նախագահների, խմբակցությունների ղեկավարների և աշխատակազմի պատասխանատուների մասնակցությամբ հրավիրել է աշխատանքային խորհրդակցություն։
Խորհրդակցության ընթացքում ԱԺ նախագահը ներկայացրել է ԱԺ 7-րդ գումարման 5-րդ նստաշրջանի և փետրվարի 2-ին կայանալիք ԱԺ հերթական նիստի օրակարգի հարցերը։
Հերթական նիստի օրակարգում ընդգրկված են «Արցախի Հանրապետության Սահմանադրության փոփոխության մասին» նախագիծը, ««Ժամանակավոր անաշխատունակության և մայրության նպաստների մասին» օրենքում փոփոխություն կատարելու մասին» օրենքի նախագիծը և ««Տեղական տուրքերի և վճարների մասին» օրենքում փոփոխություններ և լրացումներ կատարելու մասին», ««Տեղական ինքնակառավարման մասին» օրենքում լրացում կատարելու մասին» օրենքների նախագծերի փաթեթը։
Օրակարգում ներառված են նաև հարցեր ԱՀ նախագահին և Կառավարության անդամներին, պատգամավորների հայտարարություններ։
Խորհրդակցության ավարտին խորհրդարանի ղեկավարը հայտարարել է, որ փետրվարի 2-ին ՝ժամը 11։00-ին, տեղի կունենա ԱԺ հերթական նիստը։

February 1, the Head of the National Assembly of the Republic of Artsakh, Artur Tovmasyan, convened a working consultation with the participation of the chairmen of the NA standing committees, the heads of the factions, the chief staff members.
During the consultation the NA President presented the issues of the agenda of the 5th session of the NA 7 convocation and the regular sitting of the NA, to be held on February 2.
They are included in the agenda of the regular sitting, the draft "On Amending the Constitution of the Artsakh Republic", the draft law “On Amendments to the Law “On Temporary Disability and Maternity Benefits”” and the package of draft laws "On Making Amendments and Addenda to the Law “On Local Duties and Payments"”, "On Making Addenda to the Law “On Local Self-Government”".
The agenda also includes questions to the President of the Republic of Artsakh and members of the Government, statements of the deputies.
At the end of the consultation, the head of the parliament announced that the next sitting of the National Assembly would take place on February 2, at 11:00.