Արցախի խորհրդարանի ղեկավարը հանդիպել է «Արցախի փրկություն» շարժման ներկայացուցիչներին
Հունվարի 26-ին ԱՀ ԱԺ նախագահ Արթուր Թովմասյանը հանդիպել է «Արցախի փրկություն» շարժման ակտիվիստներին:
Ներկաները լռության րոպեով հարգեցին արցախյան 3 պատերազմներում զոհված հայորդիների հիշատակը: Հանդիպման ընթացքում խորհրդարանի ղեկավարն անդրադարձել է պատերազմական և ետպատերազմյան իրողություններին: Արթուր Թովմասյանը ներկայացրել է իրականացվող պետական ծրագրերը՝ մասնավորապես անդրադառնալով բնակարանաշինությանն ու սոցիալական հիմնախնդիրների լուծմանը:
Նորաստեղծ «Արցախի փրկություն» շարժման անդամները ներկայացրել են կազմակերպության նպատակները, որոնցից հիմնականը հայրենիքի ու սփյուռքի հայության համախմբումն է՝ Արցախի փրկության հարցի շուրջ: Հանդիպման մասնակիցները ներկա իրավիճակում կարևորել են անվտանգութայն խնդիրներն ու սոցիալական արդարության սկզբունքի պահպանումը:

Artsakh Parliament President Met with the Representatives of the movement "Salvation of Artsakh"
January 26, the Head of the Republic of Artskh National Assembly Artur Tovmasyan met with the activists of the "Salvation of Artsakh" movement.
Those present observed a minute of silence in memory of the Armenians who died in the three Artsakh wars. During the meeting the Head of the parliament referred to the war and post-war realities. Artur Tovmasyan presented the implemented state programs, particularly with regard to housing and the solution of social problems.
The members of the newly created "Salvation of Artsakh" movement presented the goals of the organization; the main one is the unification of the Armenians of the homeland and the Diaspora on the issue of saving Artsakh.
The participants of the meeting stressed the importance of security issues in the current situation and upholding the principle of social justice.