2022թ․ հունվարի 16-ին 75 տարեկան հասակում կյանքից հեռացել է Ազգային ժողովում աշխատանքային երկարամյա վաստակ ունեցող Վարյա Դավիթի Ջուլհակյանը։
Հարուստ ու հագեցած էր Վարյա Ջուլհակյանի աշխատանքային կենսագրությունը։ Սկսած 1966թ․-ից ավելի քան 50 տարվա աշխատանքային փորձի ընթացքում աշխատել է հանրապետության գործադիր և օրենսդիր մարմիններում։ Ամենուրեք նա իր գործի նվիրյալն էր, վստահելի և անփոխարինելի խորհրդատու,համախմբող, հայրենասեր, ընկերասեր, ազնիվ , բարի մարդու մեծ համբավ ուներ՝ օժտված մարդկային ամենավեհ արժեքներով։
Երկարամյա ու բարեխիղճ աշխատանքի համար 2011թ․ ԱԺ նախագահի կողմից Վարյա Ջուլհակյանը պարգևատրվել է ԼՂՀ հռչակման 20-ամյակի հուշամեդալով, իսկ 2012թ․ ԼՂՀ նախագահի կողմից «Երախտագիտություն», նույն թվականին՝ ՀՀ ՊՆ-ի կողմից ՀՀ զինված ուժերի 20-ամյակին նվիրված հոբելյանական մեդալներով։
Չնայած խոր վշտին՝ որդեկորույս մայրը մշտապես ակտիվ մասնակցություն էր ունենում «ԼՂՀ զոհված ազատամարտիկների հարազատների միություն» հասարակական կազմակերպության աշխատանքների իրականացմանը։
ԱՀ Ազգային ժողովի ողջ անձնակազմն իր խորին վշտակցությունն ու զորակցությունն է հայտնում Վարյա Դավիթի Ջուլհակյանի ընտանիքին, հարազատներին, մերձավորներին, ընկերներին։

January 16, 2022, at the age of 75, Varya Davit Julhakyan, who had worked for a long time in the National Assembly, passed away.
For more than 50 years of work experience she has worked in the executive and legislative bodies of the Republic. She, a reliable and irreplaceable consultant, was devoted to the work everywhere,. She had a great reputation as a unifying, patriotic, friendly, honest, kind man, endowed with the highest human values.
In 2011 the NA President awarded Varya Julhakyan with the commemorative medal on the 20th anniversary of the NKR proclamation and in 2012 by the NKR President - the "Gratitude" medal, in the same year – a jubilee medal dedicated to the 20th anniversary of the RA Armed Forces, by the RA Ministry of Defense.
Despite the deep sorrow of a mother, who had lost a son in the Karabakh war, Varya Davit Julhakyan has always been active in the implementation of the activities of a non-governmental organization "Union of Relatives of Perished NKR Freedom Fighters".