2022թ․ հունվարի 16-ին 75 տարեկան հասակում կյանքից հեռացել է Ազգային ժողովում աշխատանքային երկարամյա վաստակ ունեցող Վարյա Դավիթի Ջուլհակյանը։
Հարուստ ու հագեցած էր Վարյա Ջուլհակյանի աշխատանքային կենսագրությունը։ Սկսած 1966թ․-ից ավելի քան 50 տարվա աշխատանքային փորձի ընթացքում աշխատել է հանրապետության գործադիր և օրենսդիր մարմիններում։ Ամենուրեք նա իր գործի նվիրյալն էր, վստահելի և անփոխարինելի խորհրդատու,համախմբող, հայրենասեր, ընկերասեր, ազնիվ , բարի մարդու մեծ համբավ ուներ՝ օժտված մարդկային ամենավեհ արժեքներով։
Երկարամյա ու բարեխիղճ աշխատանքի համար 2011թ․ ԱԺ նախագահի կողմից Վարյա Ջուլհակյանը պարգևատրվել է ԼՂՀ հռչակման 20-ամյակի հուշամեդալով, իսկ 2012թ․ ԼՂՀ նախագահի կողմից «Երախտագիտություն», նույն թվականին՝ ՀՀ ՊՆ-ի կողմից ՀՀ զինված ուժերի 20-ամյակին նվիրված հոբելյանական մեդալներով։
Չնայած խոր վշտին՝ որդեկորույս մայրը մշտապես ակտիվ մասնակցություն էր ունենում «ԼՂՀ զոհված ազատամարտիկների հարազատների միություն» հասարակական կազմակերպության աշխատանքների իրականացմանը։
ԱՀ Ազգային ժողովի ողջ անձնակազմն իր խորին վշտակցությունն ու զորակցությունն է հայտնում Վարյա Դավիթի Ջուլհակյանի ընտանիքին, հարազատներին, մերձավորներին, ընկերներին։

16-го января 2022 года в возрасте 75 лет ушла из жизни Варя Давидовна Джулакян – многолетний сотрудник Национального собрания.
Трудовая биография Вари Джулакян богата и насыщена. Начиная с 1966 года в течение более чем 50 лет Варя Давидовна работала в исполнительных и законодательных органах республики. Везде она была преданным своему делу сотрудником, надежным и незаменимым советником, патриотичным, дружелюбным, честным и добрым человеком, наделенным самыми высочайшими человеческими ценностями.
В 2011 году за многолетнюю и добросовестную работу председатель НС наградил Варю Джулакян памятной медалью "20-летие провозглашения НКР". В 2012 году указом президента Республики Арцах Варя Давидовна была награждена медалью "Благодарность", а также памятной медаль МО РА "20-летие Вооруженных сил РА".
Несмотря на глубокую скорбь, потерявшая на войне сына мать всегда принимала активное участие в деятельности общественной организации "Союз родственников погибших воинов-освободителей НКР".
Весь состав Национального собрания Республики Арцах выражает свои глубокие соболезнования семье, родным, близким и друзьям Вари Давидовны Джулакян.