ԱՀ ԱԺ արտաքին հարաբերությունների մշտական հանձնաժողովն արտահերթ նիստ է հրավիրել
Դեկտեմբերի 26-ին ԱՀ ԱԺ արտաքին հարաբերությունների մշտական հանձնաժողովն արտահերթ նիստ է հրավիրել։ Այն վարում էր հանձնաժողովի նախագահի տեղակալ Մարսել Պետրոսյանը։
Օրակարգում «Արցախի Հանրապետության ինքնիշխանությանն ու սուբյեկտայնությանը սպառնացող վտանգների և մարտահրավերների մասին» խորագրով ԱՀ ԱԺ հայտարարության տեքստի բովանդակության քննարկման հարցն էր։
Խմբակցությունների տեսակետներն ու դիրքորոշումները քննարկելուց հետո հայտարարության տեքստը քվեարկության է դրվել և 3 կողմ ձայնով արժանացել հանձնաժողովի դրական եզրակացությանը: Այն ներկայացվելու է դեկտեմբերի 27-ին՝ ժամը 11։00-ին կայանալիք ԱԺ արտահերթ նիստի քննարկմանը։

Постоянная комиссия НС Республики Арцах по внешним сношениям созвала внеочередное заседание
26-го декабря постоянная комиссия НС Республики Арцах по внешним сношениям созвала внеочередное заседание, которое вел заместитель председателя комиссии Марсель Петросян.
На заседании был обсужден текс заявления Национального собрания Республики Арцах "Об опасностях и вызовах, угрожающих суверенитету и субъектности Республики Арцах".
После обсуждения позиций и точек зрения фракций текст заявления был поставлен на голосование и 3 голосами "за" был удостоен положительного заключения комиссии. Заявление будет представлено на внеочередном заседании НС, которое состоится 27-го декабря в 11:00.