Դեկտեմբերի 22-ին ԱՀ ԱԺ նախագահ Արթուր Թովմասյանը հրավիրել է աշխատանքային խորհրդակցություն՝ գլխադասային մշտական հանձնաժողովների նախագահների, խմբակցությունների ղեկավարների և աշխատակազմի պատասխանատուների մասնակցությամբ:
Քննարկվել են խորհրդարանի հերթական նիստի նախապատրաստական աշխատանքների հետ կապված հարցեր: Որոշվել է ԱԺ դեկտեմբերի 23-ի նիստի օրակարգում ընդգրկել պարտադիր քննարկման ենթակա, ինչպես նաև նախորդ նիստում անավարտ մնացած հետևյալ հարցերը՝ «ԱՀ 2022 թ. պետական բյուջեի մասին» օրենքի նախագիծը, ««Պետական պաշտոններ զբաղեցնող անձանց վարձատրության մասին» օրենքում փոփոխություններ և լրացումներ կատարելու մասին» օրինագիծը, «Ոստիկանության զորքերի մասին» օրենքների նախագծերի փաթեթը /երկրորդ ընթերցում/, ««Հարկային ծառայության մասին» օրենքում փոփոխություններ և լրացումներ կատարելու մասին», ««Պետական պաշտոններ զբաղեցնող անձանց վարձատրության մասին» օրենքում լրացումներ և փոփոխություն կատարելու մասին» օրենքների նախագծերի փաթեթը, ««Բնապահպանական վճարների դրույքաչափերի մասին» օրենքում փոփոխություն կատարելու մասին» և ««ԱՀ արտակարգ իրավիճակների պետական ծառայության մասին» օրենքում փոփոխություններ և լրացումներ կատարելու մասին» օրենքների նախագծերը։
Նախատեսված են նաև պատգամավորական հայտարարություններ:
Խորհրդակցության ավարտին ԱԺ նախագահ Արթուր Թովմասյանը հայտարարել է,որ հերթական նիստը հրավիրվելու է դեկտեմբերի 23-ին՝ ժամը 11:00-ին:

Председатель НС Артур Товмасян созвал рабочее совещание
22-го декабря председатель НС Республики Арцах Артур Товмасян созвал рабочее совещание с участием председателей постоянных комиссий, руководителей фракций и ответственных лиц аппарата НС.
В ходе совещания были обсуждены вопросы, связанные с подготовительными работами очередного заседания парламента, которое состоится 23-го декабря. Было принято решение включить в повестку заседания НС подлежащие обязательному обсуждению, а также незавершенные на предыдущем заседании следующие вопросы: законопроект "О государственном бюджете Республики Арцах на 2022 год",  законопроект «О внесении изменений и дополнений в закон "Об оплате труда лиц, занимающих государственные должности"», пакет законопроектов "О войсках полиции" (второе чтение), пакет законопроектов «О внесении изменений и дополнений в закон "О налоговой службе"» и «О внесении дополнений и изменения в закон "Об оплате труда лиц, занимающих государственные должности"», законопроекты «О внесении изменения в закон "О ставках природоохранительных платежей"» и «О внесении изменений и дополнений в закон "О государственной службе по чрезвычайным ситуациям Республики Арцах"».
Предусмотрены также депутатские заявления.
В завершение совещания председатель НС Артур Товмасян заявил, что очередное заседание парламента будет созвано 23-го декабря в 11:00.