Դեկտեմբերի 15-ին ԱՀ ԱԺ նախագահ Արթուր Թովմասյանն աշխատանքային խորհրդակցություն է հրավիրել, որին մասնակցում էին Աժ մշտական հանձնաժողովների նախագահները, խմբակցությունների ղեկավարները և աշխատակազմի պատասխանատուները։
Քննարկման են ներկայացվել ԱԺ 7-րդ գումարման 4-րդ նստաշրջանի և դեկտեմբերի 16-ին կայանալիք ԱԺ հերթական նիստի օրակարգի հարցերը։
Նիստի քննարկմանն է ներկայացվում «ԱՀ 2022թ․ պետական բյուջեի մասին» ԱՀ օրենքի նախագիծը։
Օրակարգում ընդգրկված են Պետական պաշտոններ զբաղեցնող անձանց վարձատրության մասին օրենքում փոփոխություններ և լրացումներ կատարելու մասին օրենքի նախագիծը, ««Ճանապարհային երթևեկության անվտանգության ապահովման մասին» օրենքում փոփոխություններ կատարելու մասին», «Պետական տուրքի մասին» օրենքում փոփոխություն կատարելու մասին» և «Բնապահպանական վճարների դրույքաչափերի մասին» օրենքում փոփոխություն կատարելու մասին» օրենքների նախագծերի փաթեթը, ««Տեղական տուրքերի և վճարների մասին» օրենքում փոփոխություն և լրացում կատարելու մասին» օրենքի նախագիծը, ««Հանրային ծառայութունների կարգավորման պարտադիր վճարների մասին» օրենքում փոփոխություն կատարելու մասին» օրենքի նախագիծը, «Ոստիկանության զորքերի մասին», ««Ոստիկանությունում ծառայության մասին» օրենքում փոփոխություն կատարելու մասին», ««Պաշտպանության մասին» օրենքում փոփոխություն կատարելու մասին», ««Հայրենիքի պաշտպանության համար զոհվածների հիշատակի հավերժացման մասին» օրենքում փոփոխություն կատարելու մասին» օրենքների նախագծերի փաթեթը, «Քաղաքացիական ծառայության մասին օրենքում փոփոխություններ կատարելու մասին» օրենքի նախագիծը և ««Հեռուստատեսության և ռադիոյի մասին» օրենքում փոփոխություններ կատարելու մասին» օրենքի նախագիծը։
Օրակարգում ներառված են նաև պատգամավորների հայտարարություններ։
Խորհրդակցության ավարտին խորհրդարանի ղեկավարը հայտարարել է, որ դեկտեմբերի 16-ին՝ ժամը 11։00-ին, տեղի կունենա ԱԺ հերթական նիստը։

Председатель НС Республики Арцах Артур Товмасян 15-го декабря созвал рабочее совещание с участием председателей постоянных комиссий, руководителей фракций и ответственных лиц аппарата НС.
В ходе совещания были обсуждены вопросы предстоящего заседания 4-й сессии 7-го созыва, которое состоится 16-го декабря.
На очередном заседании будет обсужден проект закона «О государственном бюджете Республики Арцах на 2022 год».
В повестку заседания включены также законопроекты «О внесении изменений и дополнений в закон "Об оплате труда лиц, занимающих государственные должности"», «О внесении изменения и дополнения в закон "О местных пошлинах и платежах"», «О внесении изменения в закон "Об обязательных платежах по регулированию общественных услуг"», «О внесении изменений в закон "О гражданской службе"», «О внесении изменений в закон "О телевидении и радио"», пакет законопроектов «О внесении изменений в закон "Об обеспечении безопасности дорожного движения"», «О внесении изменения в закон "О государственной пошлине"» и «О внесении изменения в закон "О ставках природоохранных платежей"», пакет законопроектов «О войсках полиции», «О внесении изменения в закон "О службе в полиции"», «О внесении изменения в закон "Об обороне"», «О внесении изменения в закон "Об увековечении памяти погибших при защите Отечества"».
В повестку предстоящего заседания включены также депутатские заявления.
В завершение совещания председатель НС объявил, что очередное заседание Национального собрания состоится 16-го декабря в 11:00.