Դեկտեմբերի 15-ին ԱՀ ԱԺ նախագահ Արթուր Թովմասյանն աշխատանքային խորհրդակցություն է հրավիրել, որին մասնակցում էին Աժ մշտական հանձնաժողովների նախագահները, խմբակցությունների ղեկավարները և աշխատակազմի պատասխանատուները։
Քննարկման են ներկայացվել ԱԺ 7-րդ գումարման 4-րդ նստաշրջանի և դեկտեմբերի 16-ին կայանալիք ԱԺ հերթական նիստի օրակարգի հարցերը։
Նիստի քննարկմանն է ներկայացվում «ԱՀ 2022թ․ պետական բյուջեի մասին» ԱՀ օրենքի նախագիծը։
Օրակարգում ընդգրկված են Պետական պաշտոններ զբաղեցնող անձանց վարձատրության մասին օրենքում փոփոխություններ և լրացումներ կատարելու մասին օրենքի նախագիծը, ««Ճանապարհային երթևեկության անվտանգության ապահովման մասին» օրենքում փոփոխություններ կատարելու մասին», «Պետական տուրքի մասին» օրենքում փոփոխություն կատարելու մասին» և «Բնապահպանական վճարների դրույքաչափերի մասին» օրենքում փոփոխություն կատարելու մասին» օրենքների նախագծերի փաթեթը, ««Տեղական տուրքերի և վճարների մասին» օրենքում փոփոխություն և լրացում կատարելու մասին» օրենքի նախագիծը, ««Հանրային ծառայութունների կարգավորման պարտադիր վճարների մասին» օրենքում փոփոխություն կատարելու մասին» օրենքի նախագիծը, «Ոստիկանության զորքերի մասին», ««Ոստիկանությունում ծառայության մասին» օրենքում փոփոխություն կատարելու մասին», ««Պաշտպանության մասին» օրենքում փոփոխություն կատարելու մասին», ««Հայրենիքի պաշտպանության համար զոհվածների հիշատակի հավերժացման մասին» օրենքում փոփոխություն կատարելու մասին» օրենքների նախագծերի փաթեթը, «Քաղաքացիական ծառայության մասին օրենքում փոփոխություններ կատարելու մասին» օրենքի նախագիծը և ««Հեռուստատեսության և ռադիոյի մասին» օրենքում փոփոխություններ կատարելու մասին» օրենքի նախագիծը։
Օրակարգում ներառված են նաև պատգամավորների հայտարարություններ։
Խորհրդակցության ավարտին խորհրդարանի ղեկավարը հայտարարել է, որ դեկտեմբերի 16-ին՝ ժամը 11։00-ին, տեղի կունենա ԱԺ հերթական նիստը։

December 15, Artsakh Republic National Assembly President Artur Tovmasyan convened a working consultation, which was attended by the chairmen of the NA standing committees, the heads of the factions and the chiefs staff members.
The issues of the agenda of the 4th session of the National Assembly of the 7th convocation and the regular sitting of the National Assembly to be held on December 16 have been submitted for discussion.
The draft law "On the Republic of Artsakh State Budget 2022" was presented for discussion.
The agenda includes the package of draft laws "On Making Amendments and Addenda to the Law "On Remuneration of Public Officials"", "On Making Amendments to the Law "On Ensuring Road Traffic Safety"", "On Amendments to the Law "On State Duties"" and "On Amendments to the Law "On Environmental Payment Rates"", the draft law "On Making Amendments and Addenda to the Law "On Local Duties and Payments"", the draft law "On Amendments to the Law "On Mandatory Fees for Regulation of Public Services"", "On Police Troops", "On Amendments to the Law "On Service in the Police"", "On Amendments to the Law "On Defense"", the package of draft laws "On Making Amendments to the Law "On Perpetuating the Memory of Victims in the Defense of the Motherland"", the draft law "On Making Amendments to the Law "On Civil Service"" and the draft law "On Making Amendments to the Law "On Television and Radio"".
The agenda also includes the deputy statements.
At the end of the consultation, the Head of the Parliament announced that the regular sitting of the National Assembly will take place on December 16, at 11:00.