Դեկտեմբերի 15-ին հրավիրվել է ԱՀ ԱԺ արտադրության և արտադրական ենթակառուցվածքների հարցերի մշտական հանձնաժողովի նիստ: Այն վարում էր հանձնաժողովի նախագահ Վլադիմիր Կասյանը:
Օրակարգում ««Ճանապարհային երթևեկության անվտանգության ապահովման մասին» օրենքում փոփոխություններ կատարելու մասին», «Պետական տուրքի մասին» օրենքում փոփոխություն կատարելու մասին» և «Բնապահպանական վճարների դրույքաչափերի մասին» օրենքում փոփոխություն կատարելու մասին» օրենքների նախագծերի փաթեթն էր, որի ընդունման անհրաժեշտությունը պայմանավորված է տեխնիկական զննության գործընթացում առկա խնդիրների կարգավորման հրատապությամբ:
Օրինագծերի փաթեթը մշակվել է Արցախի Հանրապետության տարածքային կառավարման և ենթակառուցվածքների նախարարության կողմից: Այն ընդունվել էր առաջին ընթերցմամբ: Պատգամավորների կողմից ներկայացված 2 առաջարկությունները, որոնք վերաբերում էին տեխզննության անցկացման ժամկետներին, նախագծի հեղինակների կողմից ընդունվել ու հաշվի են առնվել:
Նախարար Հայկ Խանումյանի համապատասխան պարզաբանումներից հետո օրինափաթեթի նախագիծը քվեարկության է դրվել ու արժանացել ԱԺ արտադրության և արտադրական ենթակառուցվածքների հարցերի մշտական հանձնաժողովի հավանությանը: Այն ներկայացվելու է առաջիկա հերթական նիստի քննարկմանը:

December 15, a sitting of the NA Standing Committee on Production and Manufacturing Infrastructure was convened, chaired by the Chairman of the Committee, Vladimir Kasyan.
The package of draft laws "On Amendments to the Law "On Ensuring Road Traffic Safety"", "On Amendments to the Law "On State Duties"" and "On Amendments to the Law "On Environmental Toll Rates"" was put on the agenda, The need for its adoption is due to the urgency of solving the problems identified in the process of technical inspection.
The package of bills was developed by the Ministry of Territorial Administration and Infrastructure of the Artsakh Republic. The package of bills was developed by the Ministry of Territorial Administration and Infrastructure of the Artsakh Republic. It was adopted in the first reading. The 2 proposals submitted by the deputies, which referred to the terms of conducting the technical inspection, have been accepted by the authors of the project and taken into account.
After the relevant clarifications of the Minister Hayk Khanumyan, the draft package was put to a vote and approved by the NA Standing Committee on Production and Manufacturing Infrastructure. It will be submitted for discussion on the forthcoming regular sitting.