Դեկտեմբերի 15-ին Սևակ Աղաջանյանի նախագահությամբ ԱՀ ԱԺ պետաիրավական մշտական հանձնաժողովը նիստ է հրավիրել։
Օրակարգում «Քաղաքացիական ծառայության մասին օրենքում փոփոխություններ կատարելու մասին» օրենքի նախագծի քննարկումն էր։
Նախագծով առաջարկվող փոփոխությունները ներկայացրել է ԱՀ քաղաքացիական ծառայության խորհրդի նախագահ Բ․ Առուշանյանը։
Օրենքի նախագծի ընդունումը պայմանավորված է նրանով, որ մինչև 2022թ․ հունվարի 1-ը քաղաքացիական ծառայության պաշտոնների անձնագրերն ընդգրկում են պետական կառավարման ոլորտի աշխատանքային ստաժի չափանիշ։
Նախագծով նախատեսվում է նշված ժամկետը երկարաձգել մինչև 2026թ․՝ չսահմանափակելու համար քաղաքացիների մասնակցությունը քաղաքացիական ծառայության թափուր պաշտոն զբաղեցնելու համար անցկացվող մրցույթներին։
Նախագծի ընդունման նպատակն է հստակեցնել քաղաքացիական ծառայության պաշտոններ զբաղեցնելու համար անհրաժեշտ աշխատանքային ստաժի և փորձի չափանիշները։

December 15, the NA Standing Committee on State and Legal Affairs chaired by Sevak Aghajanyan convened a sitting.
The agenda included the discussion of the draft law "On Making Amendments to the ՞Civil Service Law"".
The amendments proposed by the draft were presented by the Chairman of the Civil Service Council of the Republic of Artsakh, B. Arushanyan.
The adoption of the bill is due to the fact that until January 1, 2022, the standard of work experience in the field of public administration will be indicated in the passports of public positions.
The project envisages extending the mentioned period until 2026 in order not to restrict the participation of citizens in competitions for vacancies in the civil service.
The purpose of the project is to clarify the criteria for work experience and experience required to hold civil service positions.
With 3 votes in favor the draft will be included in the agenda of the forthcoming regular sitting with a positive conclusion.