ԱՀ ԱԺ նախագահ Արթուր Թովմասյանի գլխավորած պատվիրակությունը այցելել է Ստեփանակերտի քաղաքային հուշահամալիր
Այսօր՝ դեկտեմբերի 10-ին՝ ԱՀ Անկախության հանրաքվեի, մարդու հիմնարար իրավունքների և Սահմանադրության օրվա կապակցությամբ, ԱՀ ԱԺ նախագահ Արթուր Թովմասյանն Ազգային ժողովի պատգամավորների և ԱՀ Անվտանգության խորհրդի քարտուղարի և կառարության անդամների հետ այցելել է Ստեփանակերտի քաղաքային հուշահամալիր, հարգանքի տուրք մատուցել և ծաղկեպսակ խոնարհել հայրենիքի պաշտպանության համար նահատակված քաջորդիների հուշակոթողին։
ԱԺ նախագահի գլխավորած կառավարական պատվիրակությունը Զինվորական պանթեոնում ծաղիկներ է խոնարհել Արցախյան 3 պատերազմներում զոհված հայորդների շիրիմներին։

Возглавляемая председателем НС Республики Арцах Артуром Товмасяном делегация посетила Степанакертский Мемориальный комплекс
Сегодня, 10-го декабря, по случаю Дня референдума о независимости НКР, основополагающих прав человека и Конституции Республики Арцах председатель Национального собрания Республики Арцах Артур Товмасян в сопровождении депутатов Национального собрания, секретаря Совета безопасности Республики Арцах и членов правительства посетил Степанакертский Мемориальный комплекс и воздал дань уважения памяти героев, возложив венок к памятнику павшим за защиту Родины храбрецам.
Возглавляемая председателем НС правительственная делегация также возложила цветы к могилам воинов, павших в трех Арцахских войнах.
Глава парламента направил послание по случаю Дня референдума о независимости НКР, основополагающих прав человека и Конституции Республики Арцах, а фракции НС выступили с заявлением.