ԱՀ ԱԺ նախագահ Արթուր Թովմասյանի գլխավորած պատվիրակությունը այցելել է Ստեփանակերտի քաղաքային հուշահամալիր
Այսօր՝ դեկտեմբերի 10-ին՝ ԱՀ Անկախության հանրաքվեի, մարդու հիմնարար իրավունքների և Սահմանադրության օրվա կապակցությամբ, ԱՀ ԱԺ նախագահ Արթուր Թովմասյանն Ազգային ժողովի պատգամավորների և ԱՀ Անվտանգության խորհրդի քարտուղարի և կառարության անդամների հետ այցելել է Ստեփանակերտի քաղաքային հուշահամալիր, հարգանքի տուրք մատուցել և ծաղկեպսակ խոնարհել հայրենիքի պաշտպանության համար նահատակված քաջորդիների հուշակոթողին։
ԱԺ նախագահի գլխավորած կառավարական պատվիրակությունը Զինվորական պանթեոնում ծաղիկներ է խոնարհել Արցախյան 3 պատերազմներում զոհված հայորդների շիրիմներին։

Today, on December 10, on the occasion of the Republic of Artsakh Independence Referendum, Basic Human Rights and Constitution Day, the NA President Artur Tovmasyan, together with the deputies of the National Assembly, the Republic of Artsakh Secretary of the Security Council and members of the Government, visited the city memorial of Stepanakert, paid tribute to the memory and laid a wreath at the memorial to the heroes who died for the defense of the Motherland.
The governmental delegation headed by the President of the National Assembly, laid flowers at the graves of Armenians who died in the 3 Artsakh wars, in the military pantheon.