ԱՀ խորհրդարանի խմբակցություններում քննարկվել են «ԱՀ 2022թ. պետական բյուջեի մասին» օրենքի նախագիծը
Դեկտեմբերի 4-7 «ԱՀ 2022թ. պետական բյուջեի մասին» ԱՀ օրենքի նախագիծը քննարկվել է Ազգային ժողովի «Ազատ Հայրենիք- ՔՄԴ», «Միասնական հայրենիք», «Հայ հեղափոխական դաշնակցություն», Արցախի «Արդարություն», «Արցախի ժողովրդավարական կուսակցություն» խմբակցություններում: Նախագծի վերաբերյալ պարզաբանումներ են տվել պետնախարար Արտակ Բեգլարյանը և ֆինանսների նախարար Վահրամ Բաղդասարյանը:
Դեկտեմբերի 7-ին 2022թ․ պետական բյուջեի մասին նախագիծը քննարկվելու է ԱԺ ֆինանսաբյուջետային և տնտեսական կառավարման հարցերի մշտական հանձնաժողովում:

The Draft Law "On the Republic of Artsakh State Budget 2022" Discussed in the Parliamentary Factions
07 December 2021
December 4-7, the draft law "On the Republic of Artsakh State Budget 2022" was discussed in the "Free Motherland - UCA", "United Motherland", "Armenian Revolutionary Federation", Artsakh "Justice", "Democratic Party of Artsakh" factions. The State Minister, Artak Beglaryan and Minister of Finance, Vahram Baghdasaryan provided clarifications on the draft.
December 7, the draft state budget 2022 will be discussed in the NA Standing Committee on Budget, Financial and Economic Management.