ԱՀ խորհրդարանի խմբակցություններում քննարկվել են «ԱՀ 2022թ. պետական բյուջեի մասին» օրենքի նախագիծը
Դեկտեմբերի 4-7 «ԱՀ 2022թ. պետական բյուջեի մասին» ԱՀ օրենքի նախագիծը քննարկվել է Ազգային ժողովի «Ազատ Հայրենիք- ՔՄԴ», «Միասնական հայրենիք», «Հայ հեղափոխական դաշնակցություն», Արցախի «Արդարություն», «Արցախի ժողովրդավարական կուսակցություն» խմբակցություններում: Նախագծի վերաբերյալ պարզաբանումներ են տվել պետնախարար Արտակ Բեգլարյանը և ֆինանսների նախարար Վահրամ Բաղդասարյանը:
Դեկտեմբերի 7-ին 2022թ․ պետական բյուջեի մասին նախագիծը քննարկվելու է ԱԺ ֆինանսաբյուջետային և տնտեսական կառավարման հարցերի մշտական հանձնաժողովում:

На заседаниях фракций парламента был обсужден проект закона "О государственном бюджете Республики Арцах на 2022 год"
07 декабря 2021
С 4-го по 7-е декабря на заседаниях фракций НС "Свободная Родина-ОГА", "Единая Родина", "Армянская Революционная Федерация", "Справедливость" Арцаха и "Демократическая партия Арцаха" был обсужден проект закона "О государственном бюджете Республики Арцах на 2022 год". Разъяснения по проекту представили государственный министр Артак Бегларян и министр финансов Ваграм Багдасарян.
7-го декабря проект государственного бюджета на 2022 год будет обсужден на заседании постоянной комиссии НС по финансово-бюджетным вопросам и экономическому управлению.