Կայացել է Ազգային ժողովի պաշտպանության, անվտանգության և օրինապահպանության հարցերի ու ֆինանսաբյուջետային և տնտեսական կառավարման հարցերի մշտական հանձնաժողովների համատեղ նիստը
04 դեկտեմբերի 2021
Դեկտեմբերի 4-ին տեղի է ունեցել Արցախի Հանրապետության Ազգային ժողովի պաշտպանության, անվտանգության և օրինապահպանության հարցերի ու ֆինանսաբյուջետային և տնտեսական կառավարման հարցերի մշտական հանձնաժողովների համատեղ փակ նիստը՝ Սեյրան Հայրապետյանի և Արթուր Հարությունյանի նախագահությամբ:
Օրակարգում «ԱՀ 2022թ. պետական բյուջեի մասին» օրենքի նախագծով նախատեսված ԱՀ պաշտպանության նախարարության, ոստիկանության, ազգային անվտանգության ծառայության և արտակարգ իրավիճակների պետական ծառայության ֆինանսավորման հարցերն էին:

Состоялось совместное закрытое заседание постоянных комиссий НС по вопросам обороны, безопасности и правопорядка и по финансово-бюджетным вопросам и экономическому управлению
04 декабря 2021
4-го декабря под председательством Сейрана Айрапетяна и Артура Арутюняна состоялось совместное закрытое заседание постоянных комиссий НС по вопросам обороны, безопасности и правопорядка и по финансово-бюджетным вопросам и экономическому управлению.
На заседании были обсуждены предусмотренные проектом "О государственном бюджете Республики Арцах на 2022 год" вопросы финансирования Министерства обороны, полиции, Службы национальной безопасности и Государственной службы по чрезвычайным ситуациям Республики Арцах.