Հարգարժա'ն ՆԳ նախարար Կարեն Գրիգորիի
Օրվա խորհուրդը լավագույն առիթն է գնահատելու և արժևորելու ոստիկանի ամենօրյա բարդ, բայց նվիրական ու շնորհակալ աշխատանքը։
Արցախի ոստիկանը լիիրավ կրում է ոստիկնանին արժանի կոչումը և վայելում հանրության վստահությունն ու հարգանքը։
Սիրելի' ոստիկաններ
Դուք մշտապես կանգնած եք հանցավորության դեմ պայքարի առաջնագծում, որը հատկապես ակնհայտ դրսևորվեց Արցախին պատուհասած պատերազմների օրերին։
Ցավոք, համակարգի ծառայողներից շատերն ընկան հայրենիքի պաշտպանության ժամանակ, բայց նրանց հիշատակն ու անբասիր նկարագիրը, անաչառ և ուժեղ ոստիկանի կերպարը՝ որպես չափանիշ ու աշխատանքի և ծառայության ուղենիշ, փոխանցվելու է գալիք սերունդներին։
Անգնահատելի է Ձեր ներդրումը մեր երկրում օրինապահպանության ամրապնդման, քաղաքացիների անվտանգության ապահովման և իրավունքների պաշտպանության գործում։
Համոզված եմ, որ այն առաքելությունն ու պատգամները, որ ստանձնել է ԱՀ ՆԳՆ ոստիկանության համակարգի յուրաքանչյուր ծառայող, այսուհետ ևս պատվով ու արժանապատվությամբ է իրագործելու՝ հանուն Արցախի և մեր ժողովրդի բարօրության։

Dear Mr. Harutyunyan, Chief of Police,
Today is the best opportunity to evaluate and to appreciate the daily difficult but cherished and grateful work of the police.
The Artsakh police officer fully holds the rank of a police officer and enjoys the public trust and respect.
Dear police officers!
You have been and are always at the forefront of the fight against crime, which was especially evident during the wars in Artsakh.
Unfortunately, many of the employees of the system fell while defending the homeland, but their memory and deeds, the image of an impartial, strong policeman will be passed on to future generations as a standard and a guide to work and service.
Your contribution to strengthening the rule of law in our country, ensuring the security of citizens and protecting their rights is invaluable.
I am convinced that the mission and messages undertaken by each employee of the police system of the Ministry of Internal Affairs of the Republic of Artsakh, from now on he will carry out with honor and dignity for the welfare of Artsakh and our people.