Նոյեմբերի 24-ին ԱՀ խորհրդարանի նախագահ Արթուր Թովմասյանը հանձաժողովների նախագահների, խմբակցությունների ղեկավարների և աշխատակազմի պատասխանատուների մասնակցությամբ աշխատանքային խորհրդակցություն է հրավիրել։
Քննարկվել են նոյեմբերի 25-ին կայանալիք ԱԺ հերթական նիստի օրակարգի հարցերը։
Նիստի քննարկմանն է ներկայացվում ««Լեռնային Ղարաբաղի Հանրապետության վարչատարածքային բաժանման մասին» օրենքում փոփոխություններ կատարելու մասին» օրենքի նախագիծը, «Քրեական դատավարության օրենսգրքում փոփոխություններ կատարելու մասին»,«Քաղաքացիական դատավարության օրենսգրքում փոփոխություններ կատարելու մասին»,«Վարչական դատավարության օրենսգրքում փոփոխություններ կատարելու մասին», «Ընտանեկան օրենսգրքում փոփոխություններ կատարելու մասին», «Քրեական օրենսգրքում փոփոխություններ կատարելու մասին»,«Դատական օրենսգրքում փոփոխություններ կատարելու մասին», «Ընտրական օրենսգրքում փոփոխություններ կատարելու մասին», «Հարկերի մասին» օրենքում փոփոխություններ կատարելու մասին»,«Հարկադիր կատարման մասին» օրենքում փոփոխություններ կատարելու մասին», «Քաղաքաշինության բնագավառում իրավախախտումների համար պատասխանատվության մասին» օրենքում փոփոխություն կատարելու մասին», «Գույքի նկատմամբ իրավունքների պետական գրանցման մասին» օրենքում փոփոխություններ կատարելու մասին», «Ոստիկանությունում ծառայության մասին» օրենքում փոփոխություններ կատարելու մասին», «Ազգային անվտանգության մարմիններում ծառայության մասին» օրենքում փոփոխություն կատարելու մասին», «Բյուջետային համակարգի մասին» օրենքում փոփոխություն կատարելու մասին», «Հրապարակային սակարկությունների մասին» օրենքում փոփոխություններ կատարելու մասին», «Պետական տուրքի մասին» օրենքում փոփոխություն կատարելու մասին»,«Դատական ակտերի հարկադիր կատարումն ապահովող ծառայության մասին» օրենքում փոփոխություններ և լրացումներ կատարելու մասին», «Սահմանադրական դատավարության մասին» օրենքում փոփոխություններ կատարելու մասին», «Պետական կենսաթոշակների մասին» օրենքում փոփոխություններ կատարելու մասին», «Պետական պաշտոններ զբաղեցնող անձանց վարձատրության մասին» օրենքում փոփոխություններ և լրացումներ կատարելու մասին», «Հանրային ծառայության մասին» օրենքում փոփոխություններ կատարելու մասին»,«Պետական պաշտոններ զբաղեցրած անձանց սոցիալական երաշխիքների մասին» օրենքում փոփոխություն կատարելու մասին», «Վարչարարության հիմունքների և վարչական վարույթի մասին» օրենքում փոփոխություն կատարելու մասին», «Սնանկության մասին» օրենքում փոփոխություններ կատարելու մասին», «Արցախի Հանրապետության քննչական կոմիտեի մասին» օրենքում փոփոխություններ կատարելու մասին», «Կուտակային կենսաթոշակների մասին» օրենքում փոփոխություն կատարելու մասին», «Հանրաքվեի մասին» օրենքում փոփոխություն կատարելու մասին»,«Արցախի Հանրապետության պետական պարգևների և պատվավոր կոչումների մասին» օրենքում փոփոխություններ կատարելու մասին» օրենքների նախագծերի փաթեթը։
Երկրորդ ընթերցմամբ կքննարկվի ««Ճանապարհային երթևեկության անվտանգության ապահովման մասին» օրենքում փոփոխություններ կատարելու մասին», «Պետական տուրքի մասին» օրենքում փոփոխություն կատարելու մասին» և «Բնապահպանական վճարների դրույքաչափերի մասին» օրենքում փոփոխություն կատարելու մասին» օրենքների նախագծերի փաթեթը։
Օրակարգում ներառված են հարցեր Հանրապետության նախագահին և Կառավարության անդամներին, ինչպես նաև պատգամավորական հայտարարություններ։
Խորհրդակցության ավարտին ԱԺ նախագահը հայտարարեց նոյեմբերի 25-ին՝ ժամը 11։00-ին կայանալիք Աժ հերթական նիստի մասին։

November 24, the Republic of Artsakh Parliament President Artur Tovmasyan convened a working meeting with the participation of the committee chairmen, the heads of the factions and the chief staff members.
Issues of the NA regular sitting to be held on November 25 have been discussed.
The package of draft laws listed below is presented for discussion at the sitting: «On Making Amendments to the Law "On the Administrative-Territorial Division of the Nagorno Karabakh Republic"», "On Making Amendments to the "Criminal Procedure Code"», «On Making Amendments to the "Civil Procedure Code"», «On Making Amendments to the "Administrative Procedure Code"», «On Making Amendments to the "Family Code"», «On Amendments to the "Criminal Code"», «Amendments to the "Judicial Code"», «Amendments to the "Electoral Code"», «Amendments to the Law "On Taxes"», «Amendments to the Law "On Compulsory Enforcement, For Violations in Urban Development"», «On Amendments to the Law "On Liability"», «On Amendments to the Law "On State Registration of Property Rights"», «On Amendments to the Law "On Service in the Police"», «On Amendments to the Law "On Service in National Security Bodies"», «On Amendments to the Law "On Budget System"», «On Amendments to the Law "On Public Bargaining"», «On Amendments to the Law "On State Duties"», «On Amendments to the Law "On Compulsory Enforcement of Judicial Acts"» «On Amendments to the Law " On Constitutional Procedure"», «On Amendments to the Law "On State Pensions"», «On Amendments to the Law "On Remuneration of Public Officials"», «On Amendments to the Law "On Public Service"», «On Amendments to the Law "On Social Guarantees for Persons Holding State Positions"», «On Amendments to the Law "On Fundamentals of Administration and Administrative Proceedings"», «On Amendments to the Law "On Bankruptcy" and on the Law "On the Investigative Committee of the Artsakh Republic"», "On Amendments to the Law "On Funded Pensions"», «On Amendments to the Law "On Referendum"», «On State Awards and Honorary Titles of the Artsakh Republic».
The package of draft laws «On Making Amendments to the Law "On Ensuring Road Traffic Safety"», «On Making Amendments to the Law "On State Duties"» and «On Making Amendments to the Law "On Environmental Toll Rates"» will be discussed in the second reading.
The agenda includes questions to the President of the Republic, members of the Government, as well as parliamentary statements.
At the end of the consultation the NA President announced about the regular sitting of the National Assembly to be held on November 25 at 11:00.