Նոյեմբերի 24-ին ԱՀ խորհրդարանի նախագահ Արթուր Թովմասյանը հանձաժողովների նախագահների, խմբակցությունների ղեկավարների և աշխատակազմի պատասխանատուների մասնակցությամբ աշխատանքային խորհրդակցություն է հրավիրել։
Քննարկվել են նոյեմբերի 25-ին կայանալիք ԱԺ հերթական նիստի օրակարգի հարցերը։
Նիստի քննարկմանն է ներկայացվում ««Լեռնային Ղարաբաղի Հանրապետության վարչատարածքային բաժանման մասին» օրենքում փոփոխություններ կատարելու մասին» օրենքի նախագիծը, «Քրեական դատավարության օրենսգրքում փոփոխություններ կատարելու մասին»,«Քաղաքացիական դատավարության օրենսգրքում փոփոխություններ կատարելու մասին»,«Վարչական դատավարության օրենսգրքում փոփոխություններ կատարելու մասին», «Ընտանեկան օրենսգրքում փոփոխություններ կատարելու մասին», «Քրեական օրենսգրքում փոփոխություններ կատարելու մասին»,«Դատական օրենսգրքում փոփոխություններ կատարելու մասին», «Ընտրական օրենսգրքում փոփոխություններ կատարելու մասին», «Հարկերի մասին» օրենքում փոփոխություններ կատարելու մասին»,«Հարկադիր կատարման մասին» օրենքում փոփոխություններ կատարելու մասին», «Քաղաքաշինության բնագավառում իրավախախտումների համար պատասխանատվության մասին» օրենքում փոփոխություն կատարելու մասին», «Գույքի նկատմամբ իրավունքների պետական գրանցման մասին» օրենքում փոփոխություններ կատարելու մասին», «Ոստիկանությունում ծառայության մասին» օրենքում փոփոխություններ կատարելու մասին», «Ազգային անվտանգության մարմիններում ծառայության մասին» օրենքում փոփոխություն կատարելու մասին», «Բյուջետային համակարգի մասին» օրենքում փոփոխություն կատարելու մասին», «Հրապարակային սակարկությունների մասին» օրենքում փոփոխություններ կատարելու մասին», «Պետական տուրքի մասին» օրենքում փոփոխություն կատարելու մասին»,«Դատական ակտերի հարկադիր կատարումն ապահովող ծառայության մասին» օրենքում փոփոխություններ և լրացումներ կատարելու մասին», «Սահմանադրական դատավարության մասին» օրենքում փոփոխություններ կատարելու մասին», «Պետական կենսաթոշակների մասին» օրենքում փոփոխություններ կատարելու մասին», «Պետական պաշտոններ զբաղեցնող անձանց վարձատրության մասին» օրենքում փոփոխություններ և լրացումներ կատարելու մասին», «Հանրային ծառայության մասին» օրենքում փոփոխություններ կատարելու մասին»,«Պետական պաշտոններ զբաղեցրած անձանց սոցիալական երաշխիքների մասին» օրենքում փոփոխություն կատարելու մասին», «Վարչարարության հիմունքների և վարչական վարույթի մասին» օրենքում փոփոխություն կատարելու մասին», «Սնանկության մասին» օրենքում փոփոխություններ կատարելու մասին», «Արցախի Հանրապետության քննչական կոմիտեի մասին» օրենքում փոփոխություններ կատարելու մասին», «Կուտակային կենսաթոշակների մասին» օրենքում փոփոխություն կատարելու մասին», «Հանրաքվեի մասին» օրենքում փոփոխություն կատարելու մասին»,«Արցախի Հանրապետության պետական պարգևների և պատվավոր կոչումների մասին» օրենքում փոփոխություններ կատարելու մասին» օրենքների նախագծերի փաթեթը։
Երկրորդ ընթերցմամբ կքննարկվի ««Ճանապարհային երթևեկության անվտանգության ապահովման մասին» օրենքում փոփոխություններ կատարելու մասին», «Պետական տուրքի մասին» օրենքում փոփոխություն կատարելու մասին» և «Բնապահպանական վճարների դրույքաչափերի մասին» օրենքում փոփոխություն կատարելու մասին» օրենքների նախագծերի փաթեթը։
Օրակարգում ներառված են հարցեր Հանրապետության նախագահին և Կառավարության անդամներին, ինչպես նաև պատգամավորական հայտարարություններ։
Խորհրդակցության ավարտին ԱԺ նախագահը հայտարարեց նոյեմբերի 25-ին՝ ժամը 11։00-ին կայանալիք Աժ հերթական նիստի մասին։

24-го ноября председатель парламента Республики Арцах Артур Товмасян созвал рабочее совещание с участием председателей постоянных комиссий, руководителей фракций и ответственных лиц аппарата НС.
В ходе совещания были обсуждены вопросы повестки дня предстоящего очередного заседания НС, которое состоится 25-го ноября.
На очередном заседании парламент заслушает пакет законопроектов "О внесении изменений в Уголовно-процессуальный кодекс", "О внесении изменений в Гражданский процессуальный кодекс", "О внесении изменений в Административно-процессуальный кодекс", "О внесении изменений в Семейный кодекс", "О внесении изменений в Уголовный кодекс", "О внесении изменений в Судебный кодекс", "О внесении изменений в Избирательный кодекс", «О внесении изменений в закон "О налогах"», «О внесении изменений в закон "О принудительном исполнении"», «О внесении изменения в закон "Об ответственности за правонарушения в сфере градостроительства"», «О внесении изменений в закон "О государственной регистрации прав на имущество"», «О внесении изменений в закон "О службе в полиции"», «О внесении изменения в закон "О службе в органах национальной безопасности"», «О внесении изменения в закон "О бюджетной системе"», «О внесении изменений в закон "О публичных торгах"», «О внесении изменения в закон "О государственной пошлине"», «О внесении изменений и дополнений в закон "О службе, обеспечивающей принудительное исполнение судебных актов"», «О внесении изменений в закон "О конституционном судопроизводстве"», «О внесении изменений в закон "О государственных пенсиях"», «О внесении изменений и дополнений в закон "Об оплате труда лиц, занимающих государственные должности"» , «О внесении изменений в закон "Об общественной службе"», «О внесении изменения в закон "О социальных гарантиях лиц, занимающих государственные должности"», «О внесении изменения в закон "Об основах администрирования и административном производстве"», «О внесении изменений в закон "О банкротстве"», «О внесении изменений в закон "О Следственном комитете Республики Арцах"», «О внесении изменения в закон "О накопительных пенсиях"», «О внесении изменения в закон "О референдуме"», «О внесении изменений в закон "О государственных наградах и почетных званиях Республики Арцах"».
Во втором чтении будет также рассмотрен пакет законопроектов «О внесении изменений в закон "Об обеспечении безопасности дорожного движения"», «О внесении изменения в закон "О государственной пошлине"» и «О внесении изменения в закон "О ставках природоохранных платежей"».
Запланированы также вопросы президенту и членам правительства Республики Арцах, а также депутатские заявления.
В завершение совещания председатель НС объявил, что очередное заседание НС Республики Арцах состоится 25-го ноября в 11:00.