Նոյեմբերի 23-ին՝ ժամը 11։00-ին, տեղի կունենա ԱՀ ԱԺ պետաիրավական հարցերի մշտական հանձնաժողովի նիստը։
1․ ««Լեռնային Ղարաբաղի Հանրապետության վարչատարածքային բաժանման մասին» օրենքում փոփոխություններ կատարելու մասին» օրենքի նախագիծը։
Հիմնական զեկուցող՝ ԱՀ տարածքային կառավարման և ենթակառուցվածքների նախարար Հայկ Խանումյան
2․ «Քրեական դատավարության օրենսգրքում փոփոխություններ կատարելու մասին»,«Քաղաքացիական դատավարության օրենսգրքում փոփոխություններ կատարելու մասին»,«Վարչական դատավարության օրենսգրքում փոփոխություններ կատարելու մասին», «Ընտանեկան օրենսգրքում փոփոխություններ կատարելու մասին», «Քրեական օրենսգրքում փոփոխություններ կատարելու մասին»,«Դատական օրենսգրքում փոփոխություններ կատարելու մասին», «Ընտրական օրենսգրքում փոփոխություններ կատարելու մասին», «Հարկերի մասին» օրենքում փոփոխություններ կատարելու մասին»,«Հարկադիր կատարման մասին» օրենքում փոփոխություններ կատարելու մասին», «Քաղաքաշինության բնագավառում իրավախախտումների համար պատասխանատվության մասին» օրենքում փոփոխություն կատարելու մասին», «Գույքի նկատմամբ իրավունքների պետական գրանցման մասին» օրենքում փոփոխություններ կատարելու մասին», «Ոստիկանությունում ծառայության մասին» օրենքում փոփոխություններ կատարելու մասին», «Ազգային անվտանգության մարմիններում ծառայության մասին» օրենքում փոփոխություն կատարելու մասին», «Բյուջետային համակարգի մասին» օրենքում փոփոխություն կատարելու մասին», «Հրապարակային սակարկությունների մասին» օրենքում փոփոխություններ կատարելու մասին», «Պետական տուրքի մասին» օրենքում փոփոխություն կատարելու մասին»,«Դատական ակտերի հարկադիր կատարումն ապահովող ծառայության մասին» օրենքում փոփոխություններ և լրացումներ կատարելու մասին», «Սահմանադրական դատավարության մասին» օրենքում փոփոխություններ կատարելու մասին», «Պետական կենսաթոշակների մասին» օրենքում փոփոխություններ կատարելու մասին», «Պետական պաշտոններ զբաղեցնող անձանց վարձատրության մասին» օրենքում փոփոխություններ և լրացումներ կատարելու մասին», «Հանրային ծառայության մասին» օրենքում փոփոխություններ կատարելու մասին»,«Պետական պաշտոններ զբաղեցրած անձանց սոցիալական երաշխիքների մասին» օրենքում փոփոխություն կատարելու մասին», «Վարչարարության հիմունքների և վարչական վարույթի մասին» օրենքում փոփոխություն կատարելու մասին», «Սնանկության մասին» օրենքում փոփոխություններ կատարելու մասին», «Արցախի Հանրապետության քննչական կոմիտեի մասին» օրենքում փոփոխություններ կատարելու մասին», «Կուտակային կենսաթոշակների մասին» օրենքում փոփոխություն կատարելու մասին», «Հանրաքվեի մասին» օրենքում փոփոխություն կատարելու մասին»,«Արցախի Հանրապետության պետական պարգևների և պատվավոր կոչումների մասին» օրենքում փոփոխություններ կատարելու մասին» օրենքների նախագծերի փաթեթ։

The sitting of the NA Standing Committee on State and Legal Affairs will take place on November 23 at 11:00.
1 ․ The draft law "On Making Amendments to the Law "On the Administrative Territorial Division of the Nagorno Karabakh Republic"".
Keynote speaker: Minister of Territorial Administration and Infrastructure of the Republic of Artsakh, Hayk Khanumyan
2. "On Making Amendments to the "Criminal Procedure Code"", "On Making Amendments to the "Civil Procedure Code"", "On Making Amendments to the "Administrative Procedure Code"", "On Making Amendments to the "Family Code"", "On Making Amendments to the "Criminal Code"", "On Making Amendments to the "Judicial Code"", "On Making Amendments to the "Electoral Code"", "On Making Amendments to the "Law on Taxes"", "On Making Amendments to the Law "On Compulsory Enforcement"", "On Amendments to the Law "On Liability for Violations in the Field of Urban Development"", "On Amendments to the Law "On State Registration of Property Rights"", "On Amendments to the Law "On Service in the Police"", "On Amendments to the Law "On Service in National Security Bodies"", "On Amendments to the Law "On Budget System"", "On Amendments to the Law "On Public Bargaining"", "On Amendments to the Law "On State Duties"", "On Making Amendments to the Law "On Compulsory Enforcement of Judicial Acts"", "On Making Amendments to the Law "On Constitutional Procedure"", "On Making Amendments to the Law "On State Pensions"", "On Making Amendments to the Law "On Remuneration of Public Officials"", "On Amendments to the Law "On Public Service"", "On Amendments to the Law "On Social Guarantees for Public Officials"", "On Amendments to the Law "On Fundamentals of Administration and Administrative Proceedings"", "On Making Amendments to the Law "On Bankruptcy", "On Making Amendments to the Law "On the Investigative Committee of the Artsakh Republic"", "On Making Amendments to the Law "On Funded Pensions"", "On Making Amendments to the Law "On Referendum"", the package of draft laws "On Making Amendments to the Law "On State Awards and Honorary Titles of the Artsakh Republic.""