Նոյեմբերի 16-ին Արցախի Հանրապետության Սահմանադրության 114-րդ հոդվածի 2-րդ մասի և «Ազգային ժողովի կանոնակարգ» օրենքի 37-րդ հոդվածի 1-ին մասի համաձայն Հանրապետության նախագահի նախաձեռնությամբ Արցախի Հանրապետության Ազգային ժողովը գումարել է արտահերթ նիստ, որը նախագահում էր ԱԺ նախագահի տեղակալ Գագիկ Բաղունցը։
Նիստի քննարկմանն էր ներկայացվել ««Զենքի մասին» օրենքում փոփոխություններ և լրացումներ կատարելու մասին» և «Քրեական օրենսգրքում» լրացում կատարելու մասին» նախագծերի փաթեթը։
Նախագծերը ներկայացնելիս ԱՀ ՆԳՆ ոստիկանությյան պետ Արտեմ Հարությունյանը տեղեկացրել է, որ ԱԺ պաշտպանության, անվտանգության և օրինապահպանության հանձնաժողովի նիստում պատգամավորների հնչեցրած 2 առաջարկություն ընդունվել և ներառվել են փաթեթում։
Օրենքների նախագծերի փաթեթը նախօրեին քննարկվել և արժանացել էր գլխադասային հանձնաժողովի դրական եզրակացությանը։
Մտքերի փոխանակությամբ հանդես է եկել «Արցախի ժողովրդավարական կուսակցություն» խմբակցության պատգամավոր Գեղամ Ստեփանյանը։

November 16, in accordance with Article 114, Part 2 of the Constitution of the Artsakh Republic, Article 37, Part 1 of the Law on the «Rules of Procedure of the National Assembly», on the initiative of the President of the Republic, the NKR National Assembly convened an extraordinary sitting chaired by the NA Vice-President Gagik Baghunts.
Тhe package of drafts «On Amendments to the Law on «Weapons»» and «On Making Amendments to the «Criminal Code»» were submitted for discussion at the sitting.
Presenting the projects, the Chief of Police of the Republic of Artsakh Ministry of Internal Affairs, Artem Harutyunyan, informed that at the sitting of the NA Committee on Defense, Security and Law Enforcement 2 proposals voiced by the deputies were accepted and included in the package.