ԱՀ խորհրդարանում հյուրընկալել են ՀՀ ԱԺ նախագահի տեղակալ Իշխան Սաղաթելյանին
Նոյեմբերի 10-ին ԱՀ ԱԺ նախագահ Արթուր Թովմասյանն ընդունել է ՀՀ ԱԺ նախագահի տեղակալ Իշխան Սաղաթելյանին:
Արթուր Թովմասյանը ողջունել է Իշխան Սաղաթելյանին հայրենիքում գտնվելու առիթով և խոսել 2 եղբայրական խորհրդարանների փոխգործակցության ընդլայնմանն ուղղված հարցերի շուրջ:
ԱԺ նախագահը ներկայացրել է 2020թ. ավերիչ պատերազմի հետևանքները, անդրադարձել գերխնդիրների շուրջ ՀՀ և ԱՀ խորհրդարանների միասնական տեսակետով միջազգային տարբեր կառույցներում ներկայանալը:
Իշխան Սաղաթելյանը շնորհակալություն է հայտնել ընդունելության համար և ընդգծել միջխորհրդարանական գործունեության կարևորությունը:

Председатель Национального собрания Республики Арцах Артур Товмасян 10-го ноября принял заместителя председателя Национального собрания Республики Армения Ишхана Саателяна.
Артур Товмасян поприветствовал визит Ишхана Саателяна на родину, а также коснулся вопросов расширения взаимодействия двух братских парламентов.
Глава парламента представил разрушительные последствия войны 2020 года, а также отметил, что в различных международных структурах необходимо представлять единую точку зрения двух парламентов.
Ишхан Саателян в свою очередь поблагодарил за прием, отметив важность межпарламентской деятельности.