ԱՀ խորհրդարանում հյուրընկալել են ՀՀ ԱԺ նախագահի տեղակալ Իշխան Սաղաթելյանին
Նոյեմբերի 10-ին ԱՀ ԱԺ նախագահ Արթուր Թովմասյանն ընդունել է ՀՀ ԱԺ նախագահի տեղակալ Իշխան Սաղաթելյանին:
Արթուր Թովմասյանը ողջունել է Իշխան Սաղաթելյանին հայրենիքում գտնվելու առիթով և խոսել 2 եղբայրական խորհրդարանների փոխգործակցության ընդլայնմանն ուղղված հարցերի շուրջ:
ԱԺ նախագահը ներկայացրել է 2020թ. ավերիչ պատերազմի հետևանքները, անդրադարձել գերխնդիրների շուրջ ՀՀ և ԱՀ խորհրդարանների միասնական տեսակետով միջազգային տարբեր կառույցներում ներկայանալը:
Իշխան Սաղաթելյանը շնորհակալություն է հայտնել ընդունելության համար և ընդգծել միջխորհրդարանական գործունեության կարևորությունը:

November 10, the Republic of Artsakh NA President Artur Tovmasyan received the RA NA Vice-President Ishkhan Saghatelyan.
Artur Tovmasyan welcomed Ishkhan Saghatelyan in Artsakh and talked about issues related to the expansion of cooperation between the two fraternal parliaments.
The NA President presented the consequences of the devastating war of 2020, referred to the main issues in terms of the joint point of view of the Republic of Armenia and the Republic of Artsakh parliaments and their representation in various international organizations.
Ishkhan Saghatelyan thanked for the reception and emphasize the importance of inter-parliamentary activity.