ԱՀ ԱԺ նախագահ Արթուր Թովմասյանը այցելել է «Ապագա սերունդներ» հիմնադրամ
Հոկտեմբերի 22-ին ԱՀ ԱԺ նախագահ Արթուր Թովմասյանը այցելել է «Ապագա սերունդներ» հիմնադրամ: Խորհրդարանի ղեկավարը՝ հիմնադրամի նախագահ Գրիգորի Գաբրիելյանցի ուղեկցությամբ, ծանոթացել է երկրաբանական ծառայության գտածոներին: Ցուցադրված էին շուրջ 10 տեսակի նմուշներ, այդ թվում՝ Վազգենաշենից բերված հատուկ մարմարը, որի քարհանքը, ցավոք, գտնվում է թշնամու ենթակայության տակ :
Քարանմուշները մշակվում են հիմնադրամի գրասենյակի հարակից տարածքում գործող արտադրամասում, որտեղ աշխատում է 12 հոգի, ևս 7 հոգի ներգրավված են երկրաբանական ծառայության մեջ:
Մշակված քարի վաճառքից ստացված հասույթը ուղղվում է «Ապագա սերունդներ» հիմնադրամի սահմանամերձ ու փոքր գյուղերում իրականացվող կրթական ու մշակութային ծրագրերին:

October 22, the Republic of Artsakh NA President, Artur Tovmasyan visited the "Future Generations" Foundation. The Head of the parliament, accompanied by the chairman of the foundation Grigory Gabrielyants, got acquainted with the findings of the geological service. About 10 types of specimens were displayed, including a special marble brought from Vazgenashen, the quarry of which, unfortunately, is under the enemy control.
The samples are processed in a workshop near the foundation office, which employs 12 people, and 7 people are involved in the geological service.
Proceeds from the sale of refined stone is directed to the educational and cultural programs implemented by the "Future Generations" Foundation in border and small villages.