ԱՀ ԱԺ նախագահ Արթուր Թովմասյանը այցելել է «Ապագա սերունդներ» հիմնադրամ
Հոկտեմբերի 22-ին ԱՀ ԱԺ նախագահ Արթուր Թովմասյանը այցելել է «Ապագա սերունդներ» հիմնադրամ: Խորհրդարանի ղեկավարը՝ հիմնադրամի նախագահ Գրիգորի Գաբրիելյանցի ուղեկցությամբ, ծանոթացել է երկրաբանական ծառայության գտածոներին: Ցուցադրված էին շուրջ 10 տեսակի նմուշներ, այդ թվում՝ Վազգենաշենից բերված հատուկ մարմարը, որի քարհանքը, ցավոք, գտնվում է թշնամու ենթակայության տակ :
Քարանմուշները մշակվում են հիմնադրամի գրասենյակի հարակից տարածքում գործող արտադրամասում, որտեղ աշխատում է 12 հոգի, ևս 7 հոգի ներգրավված են երկրաբանական ծառայության մեջ:
Մշակված քարի վաճառքից ստացված հասույթը ուղղվում է «Ապագա սերունդներ» հիմնադրամի սահմանամերձ ու փոքր գյուղերում իրականացվող կրթական ու մշակութային ծրագրերին:

Председатель НС Республики Арцах Артур Товмасян посетил Фонд будущих поколений
22-го октября председатель Национального собрания Республики Арцах Артур Товмасян посетил Фонд будущих поколений.
Глава парламента в сопровождении председателя фонда Григория Габриелянца ознакомился с находками геологической службы. Были выставлены около 10 видов образцов, в том числе особый мрамор, привезенный из села Вазгенашен, каменоломня которого, к сожалению, перешла под контроль врага.
Образцы камней обрабатываются в цехе, действующем на территории, прилегающей к офису фонда. В цехе работают 12 человек, еще 7 сотрудников вовлечены в геологическую службу.
Доход от продажи обработанного камня направляется на образовательные и культурные программы, осуществляемые Фондом будущих поколений в приграничных и малых селах.