Հոկտեմբերի 22-ին ԱՀ ԱԺ նախագահ Արթուր Թովմասյանը ընդունել է «Իրավական գերակայություն» ՀԿ հիմնադիր Արտակ Զեյնալյանին, ով իրավապաշտպան գործունեություն է ծավալում՝ Եվրոպական դատարաններում և միջազգային այլ ատյաններում պաշտպանելով անհայտ կորածների ու գերեվարվածների իրավունքները:
Արտակ Զեյնալյանը ներկայացրել է փաստաբանական գործունեության մանրամասները: Ազգային պատկանելիությամբ պայմանավորված Ադրբեջանում իրականացվող սպանությունները դիտարկվում են որպես ռասիզմի դրսևորում, շուրջ 1000 անձի իրավունքների պաշտպանություն են իրականացրել:
Արցախում են փաստահավաք առաքելությամբ, համագործակցում են դատախազության, ՄԻՊ գրասենյակի հետ:
Արթուր Թովմասյանը բարձր է գնահատել իրավապաշտպանի ջանքերը և ընդգծել է ստեղծված ծանր պայմաններում քաղաքական բոլոր ուժերի կոնսոլիդացման անհրաժեշտության մասին:

October 22, the Head of the Artsakh Republic NA Artur Tovmasyan received the founder of "Rule of Law" NGO Artak Zeynalyan, who is a human rights activist defending the rights of missing persons and captives in the European courts and other international bodies.
Artak Zeynalyan presented details of advocacy activities. Murder committed in Azerbaijan on the grounds of ethnicity is considered an outgrowth of racism. The protection of the rights of about 1000 people was carried out.
They are in Artsakh on a fact-finding mission, cooperating with the Prosecutor's Office and the Office of the Human Rights Defender.
Artur Tovmasyan praised the human rights activist's efforts and stressed the need to consolidate all political forces in the current difficult conditions.