Հոկտեմբերի 22-ին ԱՀ ԱԺ նախագահ Արթուր Թովմասյանը ընդունել է «Իրավական գերակայություն» ՀԿ հիմնադիր Արտակ Զեյնալյանին, ով իրավապաշտպան գործունեություն է ծավալում՝ Եվրոպական դատարաններում և միջազգային այլ ատյաններում պաշտպանելով անհայտ կորածների ու գերեվարվածների իրավունքները:
Արտակ Զեյնալյանը ներկայացրել է փաստաբանական գործունեության մանրամասները: Ազգային պատկանելիությամբ պայմանավորված Ադրբեջանում իրականացվող սպանությունները դիտարկվում են որպես ռասիզմի դրսևորում, շուրջ 1000 անձի իրավունքների պաշտպանություն են իրականացրել:
Արցախում են փաստահավաք առաքելությամբ, համագործակցում են դատախազության, ՄԻՊ գրասենյակի հետ:
Արթուր Թովմասյանը բարձր է գնահատել իրավապաշտպանի ջանքերը և ընդգծել է ստեղծված ծանր պայմաններում քաղաքական բոլոր ուժերի կոնսոլիդացման անհրաժեշտության մասին:

Председатель НС Республики Арцах Артур Товмасян 22-го октября принял основателя общественной организации "Правовой приоритет" Артака Зейналяна, который осуществляет правозащитную деятельность в европейских судах и других международных инстанциях, защищая права без вести пропавших лиц и пленных.
В ходе встречи правозащитник представил подробности адвокатской деятельности, отметив, что убийства, совершенные в Азербайджане по этническому признаку, являются не чем иным, как ярким проявлением расизма. По его словам, осуществлена защита прав около 1000 человек.
Артак Зейналян также отметил, что в Арцах они прибыли с миссией по сбору фактов, сотрудничают с прокуратурой и офисом омбудсмена.
Артур Товмасян высоко оценил усилия правозащитника и подчеркнул необходимость консолидации всех политических сил в сложившихся тяжелых условиях.