Հոկտեմբերի 21-ին հրավիրվել է ԱՀ ԱԺ արտադրության և արտադրական ենթակառուցվածքների հարցերի մշտական հանձնաժողովի նիստ։ Այն վարում էր հանձնաժողովի նախագահ Վլադիկ Կասյանը:
Քննարկվել է ««Ճանապարհային երթևեկության անվտանգության ապահովման մասին» օրենքում փոփոխություն կատարելու մասին» օրինափաթեթը: Այն ներկայացրել է ԱՀ տարածքային կառավարման և ենթակառուցվածքների նախարար Հայկ Խանումյանը:
Առաջարկվող փոփոխությունները վերաբերվում են տրանսպորտային միջոցների տեխնիկական զննության պարբերականությանը, տեխզննության կտրոնի փոխարինմանը արատորոշման քարտով:
Նախագծով տեխնիկական զննություն իրականացրած լիցենզավորված անձը տրանսպորտային միջոցի սեփականատիրոջը կամ նրա ներկայացուցչին տրամադրում է Արցախի Հանրապետության կառավարության սահմանած նմուշի արատորոշման քարտ, իսկ տրանսպորտային միջոցի վերաբերյալ տվյալները և տեխնիկական զննության արդյունքներն առցանց եղանակով փոխանցում է տրանսպորտի բնագավառի լիազոր մարմնի էլեկտրոնային շտեմարան:
Նիստին հրավիրված էր ԱՀ ՆԳՆ ոստիկանության պետ, գնդապետ Արտեմ Հարությունյանը: Ոստիկանությունը հանդես է գալիս որպես գործընթացը վերահսկող մարմին:
Պատգամավորների հարցադրումներից ու հիմնական զեկուցողի պարզաբանումներից հետո օրինափաթեթը քվեարկության դրվեց: ԱՀ ԱԺ արտադրության և արտադրական ենթակառուցվածքների հարցերի մշտական հանձնաժողովի անդամները կողմ քվեարկեցին:

October 21, a sitting of the NA Standing Committee on Production and Manufacturing Infrastructure was convened. It was led by the Chair of the Committee, Vladik Kasyan.
The package «On Amending the Law «On Ensuring Road Traffic Safety»» was discussed. It was presented by the Minister of Territorial Administration and Infrastructure of the Republic of Azerbaijan Hayk Khanumyan.
The proposed changes refer to the frequency of technical inspection of vehicles, replacement of the technical inspection receipt with a identification card.
The licensee who has carried out a technical inspection under the project shall provide the vehicle owner or his / her representative with a sample identification card defined by the Government of the Artsakh Republic, and shall transfer the vehicle data and technical inspection results online to the electronic database of the authorized body.
The Chief of Police of the Ministry of Internal Affairs of the Republic of Artsakh, Colonel Artem Harutyunyan was invited to the sitting. The police act as the body supervising the process.
After the questions of the deputies and the explanations of the main speaker, the bill was put to a vote. The members of the NA Standing Committee on Production and Manufacturing Infrastructure of the National Assembly of the Republic of Artsakh voted in favor.