Սեպտեմբերի 28-ին Արցախի Հանրապետության Ազգային ժողովի նախագահ Արթուր Թովմասյանը աշխատանքային խորհրդակցություն է հրավիրել, որին ներկա էին խմբակցությունների ղեկավարները, հանձնաժողովների նախագահները, ԱԺ աշխատակազմի պատասխանատուներ:
Քննարկվել են ԱՀ Աժ 7-րդ գումարման 4-րդ նստաշրջանի բացմանը և սեպտեմբերի 29-ին կայանալիք նիստի օրակարգին վերաբերող հարցեր:
Նիստի քննարկմանն է ներկայացվում ԱՀ հաշվեքննիչ պալատի 2020 թվականի գործունեության վերաբերյալ տարեկան հաղորդումը:
Օրակարգում ընդգրկված են ««Քաղաքացիական պաշտպանության մասին» օրենքում լրացում և փոփոխություններ կատարելու մասին»,«Քրեական օրենսգրքում փոփոխություններ և լրացում կատարելու մասին», ««Զենքի մասին» օրենքում փոփոխություն կատարելու մասին»,««Ազգային անվտանգության մարմիններում ծառայության մասին» օրենքում լրացում կատարելու մասին», ««Ազգային անվտանգության մարմինների մասին» օրենքում փոփոխություններ և լրացումներ կատարելու մասին», ««Նոտարիատի մասին» օրենքում փոփոխություններ և լրացում կատարելու մասին»,««Պետությունների իրավունքների և պարտականությունների մասին» կոնվենցիան վավերացնելու մասին» օրենքների նախագծերը:

Председатель Национального собрания Республики Арцах Артур Товмасян 28-го сентября созвал рабочее совещание, на котором присутствовали руководители фракций, председатели комиссий, ответственные лица аппарата НС.
Были обсуждены вопросы, касающиеся открытия 4-й сессии НС Республики Арцах 7-го созыва и повестки предстоящего заседания, которое состоится 29-го сентября.
На предстоящем заседании будет представлено годовое сообщение о деятельности Аудиторской палаты Республики Арцах за 2020 год.
В повестку первого заседания 4-й сессии включены также законопроекты «О внесении дополнения и изменений в закон "О гражданской обороне», "О внесении изменений и дополнения в Уголовный кодекс", «О внесении изменения в закон "Об оружии"», «О внесении дополнения в закон "О службе в органах национальной безопасности"», «О внесении изменений и дополнений в закон "Об органах национальной безопасности"», «О внесении изменений и дополнения в закон "О нотариате"», "О ратификации Конвенции о правах и обязанностях государств".