Սեպտեմբերի 28-ին Արցախի Հանրապետության Ազգային ժողովի նախագահ Արթուր Թովմասյանը աշխատանքային խորհրդակցություն է հրավիրել, որին ներկա էին խմբակցությունների ղեկավարները, հանձնաժողովների նախագահները, ԱԺ աշխատակազմի պատասխանատուներ:
Քննարկվել են ԱՀ Աժ 7-րդ գումարման 4-րդ նստաշրջանի բացմանը և սեպտեմբերի 29-ին կայանալիք նիստի օրակարգին վերաբերող հարցեր:
Նիստի քննարկմանն է ներկայացվում ԱՀ հաշվեքննիչ պալատի 2020 թվականի գործունեության վերաբերյալ տարեկան հաղորդումը:
Օրակարգում ընդգրկված են ««Քաղաքացիական պաշտպանության մասին» օրենքում լրացում և փոփոխություններ կատարելու մասին»,«Քրեական օրենսգրքում փոփոխություններ և լրացում կատարելու մասին», ««Զենքի մասին» օրենքում փոփոխություն կատարելու մասին»,««Ազգային անվտանգության մարմիններում ծառայության մասին» օրենքում լրացում կատարելու մասին», ««Ազգային անվտանգության մարմինների մասին» օրենքում փոփոխություններ և լրացումներ կատարելու մասին», ««Նոտարիատի մասին» օրենքում փոփոխություններ և լրացում կատարելու մասին»,««Պետությունների իրավունքների և պարտականությունների մասին» կոնվենցիան վավերացնելու մասին» օրենքների նախագծերը:

September 28, the Republic of Artsakh NA President, Artur Tovmasyan convened a working consultation, which was attended by the heads of the factions, the chairs of the committees, the NA staff officials.
Issues related to the opening of the Republic of Artsakh National Assembly 4th session of the 7th convocation and the agenda of the sitting to be held on September 29 have been discussed.
The annual report on the activities of the Audit Chamber of the Republic of Artsakh for 2020 was submitted for discussion.
The agenda includes the draft laws "On Making Addenda and Amendments to the Law “On Civil Protection"”, "On Making Amendments and Addenda to the “Criminal Code"”, "On Making Amendments to the Law “On Weapons"”, "On Making an Amendment to the Law “On Service in National Security Bodies"”, "On Making Amendments and Addenda to the Law “On National Security Bodies"”, "On Making Amendments and Addenda to the Law “On Notary"”, “Ratification of the Convention “On the Rights and Duties of States””.