Սեպտեմբերի 28-ին հրավիրվել է ԱՀ ԱԺ ֆինանսաբյուջետային և տնտեսական կառավարման հարցերի մշտական հանձնաժողովի նիստ:Ներկայացվել է հաշվեքննիչ պալատի 2020 թվականի գործունեության վերաբերյալ տարեկան հաշվետվությունը, որը ներառում է բյուջեի կատարման մասին եզրակացությունը, հաշվետվությունների վերլուծությունը, արտաքին աուդիտի մասին և այլ տեղեկություններ:
Հաշվեքննությամբ ընդգրկված ֆինանսական ընդհանուր ծավալը կազմել է 18,142,366.7 հազ. դրամ կամ փաստացի ծախսերի 33.7 %-ը: 4 ծրագրային կետերից 3-ը կատարվել են, մեկը կասեցվել է: Բոլոր ուղղություններով 22 արձանագրություն է կազմվել, բողոքարկումներ չեն եղել:
ԱՀ հաշվեքննիչ պալատի նախագահ Տիգրան Ծատրյանը հանձնաժողովին ներկայացրեց հաշվեքննության արդյունքներով արձանագրված անհամապատասխանություններն ու թերությունները: Անճշտությունների ընդհանուր գումարը կազմել է 476 մլն դրամ:
Պատգամավորները մի շարք հարցեր բարձրացրին, այդ թվում՝ հետհսկողական համակարգի ներդրման անհրաժեշտության մասին:

Annual report on the Audit Chamber Activities for 2020 Was Presented
September 28, the sitting of the NA Standing Committee on Budget, Financial and Economic Management was convened. The annual report on the activities of the Audit Chamber for 2020 was presented, which includes the conclusion on the budget execution, the analysis of the reports, external audit and other information.
The total financial volume included in the report made 18,142,366.7 thousand AMD or 33.7% of actual expenses. 3 program points out of 4 have been implemented, one has been suspended. 22 protocols were drawn up in all directions, there were no appeals.
Chairman of the Audit Chamber of the Republic of Artsakh, Tigran Tsatryan presented to the Committee the inconsistencies and shortcomings registered as a result of the audit. The total amount of inaccuracies made 476 million drams.