Սեպտեմբերի 23-ին՝ժամը 11:00-ին, ԱՀ ԱԺ նիստերի փոքր դահլիճում տեղի կունենա պաշտպանության, անվտանգության և օրինապահպանության հարցերի մշտական հանձնաժողովի նիստը՝ հետևյալ օրակարգով՝
1.««Քաղաքացիական պաշտպանության մասին» օրենքում լրացում և փոփոխություններ կատարելու մասին»:
2.«Քրեական օրենսգրքում փոփոխություններ և լրացում կատարելու մասին»:
3.««Զենքի մասին» օրենքում փոփոխություն կատարելու մասին»:
Հիմնական զեկուցող՝ ԱՀ ՆԳ նախարար, գեներալ- մայոր Կ. Սարգսյան
Հարակից զեկուցող՝ ԱԺ պաշտպանության, անվտանգության և օրինապահպանության հարցերի մշտական հանձնաժողովի նախագահ Ս. Հայրապետյան
4. ««Ազգային անվտանգության մարմիններում ծառայության մասին» օրենքում լրացում կատարելու մասին»:
5.««Ազգային անվտանգության մարմինների մասին» օրենքում փոփոխություններ և լրացումներ կատարելու մասին»:
Հիմնական զեկուցող՝ ԱՀ ԱԱԾ տնօրեն Ա. Հակոբջանյան
6.««Ճանապարհային երթևեկության անվտանգության ապահովման մասին» օրենքում փոփոխությունններ կատարելու մասին»,««Պետական տուրքի մասին» օրենքում փոփոխություն կատարելու մասին», ««Բնապահպանական վճարների դրույքաչափերի մասին» օրենքում փոփոխություն կատարելու մասին»:
Հիմնական զեկուցող՝ ԱՀ տարածքային կառավարման և ենթակառուցվածքների նախարար Հ. Խանումյան

September 23 at 11:00 a.m., the sitting of the Standing Committee on Defense, Security and Law Enforcement will be held on in the small sitting hall of the National Assembly of the Republic of Artsakh, with the following agenda:
Keynote speaker: Minister of Internal Affairs of the Republic of Artsakh, Major-General K. Sargsyan.
Co-speaker, Head of the NA Standing Committee on Defense, Security and Law Enforcement Affairs, S. Hayrapetyan.
Keynote speaker: Director of the Artsakh Republic National Security Service, A. Hakobjanyan.
Co-speaker, Chair of the NA Standing Committee on Defense, Security and Law Enforcement Affairs, S. Hayrapetyan.
Keynote speaker: Minister of Territorial Administration and Infrastructure of the Republic of Artsakh, H. Khanumyan
Co-speaker: Chair of the NA Standing Committee on Defense, Security and Law Enforcement, S. Hayrapetyan