Սեպտեմբերի 23-ին՝ժամը 11:00-ին, ԱՀ ԱԺ նիստերի փոքր դահլիճում տեղի կունենա պաշտպանության, անվտանգության և օրինապահպանության հարցերի մշտական հանձնաժողովի նիստը՝ հետևյալ օրակարգով՝
1.««Քաղաքացիական պաշտպանության մասին» օրենքում լրացում և փոփոխություններ կատարելու մասին»:
2.«Քրեական օրենսգրքում փոփոխություններ և լրացում կատարելու մասին»:
3.««Զենքի մասին» օրենքում փոփոխություն կատարելու մասին»:
Հիմնական զեկուցող՝ ԱՀ ՆԳ նախարար, գեներալ- մայոր Կ. Սարգսյան
Հարակից զեկուցող՝ ԱԺ պաշտպանության, անվտանգության և օրինապահպանության հարցերի մշտական հանձնաժողովի նախագահ Ս. Հայրապետյան
4. ««Ազգային անվտանգության մարմիններում ծառայության մասին» օրենքում լրացում կատարելու մասին»:
5.««Ազգային անվտանգության մարմինների մասին» օրենքում փոփոխություններ և լրացումներ կատարելու մասին»:
Հիմնական զեկուցող՝ ԱՀ ԱԱԾ տնօրեն Ա. Հակոբջանյան
6.««Ճանապարհային երթևեկության անվտանգության ապահովման մասին» օրենքում փոփոխությունններ կատարելու մասին»,««Պետական տուրքի մասին» օրենքում փոփոխություն կատարելու մասին», ««Բնապահպանական վճարների դրույքաչափերի մասին» օրենքում փոփոխություն կատարելու մասին»:
Հիմնական զեկուցող՝ ԱՀ տարածքային կառավարման և ենթակառուցվածքների նախարար Հ. Խանումյան

23-го сентября в 11:00 в малом зале заседаний НС Республики Арцах состоится заседание постоянной комиссии НС по вопросам обороны, безопасности и правопорядка. В повестку предстоящего заседания включены следующие вопросы:
Основной докладчик – министр МВД Республики Арцах, генерал-майор К. Саргсян
Содокладчик – председатель постоянной комиссии НС по вопросам обороны, безопасности и правопорядка С. Айрапетян
Основной докладчик – директор СНБ Республики Арцах А. Акопджанян
Основной докладчик – министр территориального управления и инфраструктур Республики Арцах А. Ханумян